Wpis z mikrobloga

Jedzie sobie człowiek spokojnie do pracy DK88. Przed nim jedzie nowy X-Trail, droga nie jest śliska ani nic, także można jechać 'szybko, ale bezpiecznie' - tylko, że Nissan jedzie jakby omijał wirtualne dziury w drodze. Hmm.. może nowe auta mają jakiś ficzer który widzi gdzie będzie dziura? Wykręciłem 997 - zgłosiłem, że jedzie prawdopodobnie pijany kierowca, bo auto pływa po drodze, jedzie po dwóch pasach, zahaczył nawet o pobocze, podałem na którym słupku jest i rejestrację i poprosiłem o informację czy kierowca był pijany czy coś było nie tak. Za chwilę był mój zjazd więc nie mogłem jechać za gościem do końca.
Przed chwilą oddzwonili.
Miał ponad 2 promile.
I wiecie co? Dobrze mu tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#czujedobrzeczlowiek #polskiedrogi #gliwice #bytom
  • 20
@DemptD: No bo dla nich to w zasadzie tylko "kłopot" a i zawsze, że coś za dużo by powiedzieli.
Pamiętam, jak kiedyś próbowałem coś się o sprawie przez p. rzecznik dowiedzieć, to nawet nie odpisała. :(
@Dzyszla: No ja w sumie nie chciałem wiedzieć kto ani znać szczegółów tylko czy był pijany czy chory czy coś - może takich szczątkowych informacji to udzielają.
@DemptD prawidłowo :) inna kwestia, że DK88 do bezpiecznych nie należy. Brak pobocza, brak oświetlenia na większości długości, kiepska jakość nawierzchni sprawia, że szczególnie zimą raczej szybciej niż te przepisowe 70km/h jechać się nie da :) do tego często tam śmigają misiaczki
@darowiec zawsze mnie to ciekawiło, czemu na takiej 88 jest ograniczenie do 70 km/h, a przykładowo droga na Częstochowę zadupiami od Tarnowskich Gór, miejscami bez poboczy ma ograniczenie do 90 km/h? Wg mnie większe możliwości manewru w kryzysowych sytuacjach mam na drodze dwupasmowej.