Wpis z mikrobloga

Mirki, co myślicie o wprowadzeniu płatnej rejestracji kont za pośrednictwem np. sms-a (a koszt np. 5 zł /mc)? ograniczy się ruch i wiecej osób skorzysta. Darmowe byłoby pobierane do 150MB, a dla użytkowników do 5GB na plik. A ze strony głównej cały czas pozostałoby bez ograniczeń.

#chomikuj

Co o tym myślisz?

  • może być 21.4% (616)
  • raczej nie 78.6% (2267)

Oddanych głosów: 2883

  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xavkas: po cichu obserwowałem Twoje działania bo byłem ciekaw jak to się skończy ;) Wykopki łykały jak pelikany, jak pisałeś o bannerach to nawet deklarowali że wyłączą adblocki a teraz dowalasz płatną rejestrację na portalu który korzysta z danych na innym portalu xD

Mircy, to od początku było zaplanowane. Nikt z "dobroci serca" nie bawi się w e-robin hooda. Reklamodawcy też sami się nie zgłaszają, a nawet jeśli dojdzie do
  • Odpowiedz
@xavkas: ja jestem na nie, ale nie przez koszty. Po wprowadzeniu opłat mogą się doczepić "czerpania zysków z nielegalnych materiałów, chronionych prawami autorskimi".
Póki jest za free to robisz to "społecznie" (a reklamy utrzymują serwis), ale cykliczne opłaty mogą być problematyczne.

Chyba, że wszystko zarejestrujesz na Cyprze czy innym wygwizdowie, by utrudnić udupienie Cię za coś takiego. ;)
  • Odpowiedz
@xavkas:

Odnoszę wrażenie, że Ty nie jesteś w ogóle świadomy w co się pakujesz i jakiego sobie smrodu możesz narobić. Samo udostępnienie mechanizmu za darmo, to jeszcze powiedzmy pół biedy - zawsze to jakoś sąd inaczej popatrzy, bo to chyba w ogóle inna kwalifikacja czynu.

Ale dostęp premium i czerpanie korzyści majątkowych? Prawnikiem nie jestem - ale podpowiem, że z narkotykami jest podobnie. Udostępnianie koledze za darmo to udostępnianie -
  • Odpowiedz
@xavkas: nigdy nie zapłaciłem za żadne premium w sieci, bo wszystko można znaleźć za free. Dlaczego miałbym zrobić to teraz i to za pomocą zarejestrowanego numeru telefonu (pomijając fakt że nie mieszkam w pl).
  • Odpowiedz
a nie wolisz zapłacić za chomikuj?


@Paladin_Woodrugh: Dla mnie to bez różnicy, czy płacę piratowi, czy piratowi pirata.

Oczywiście najlepiej by było, gdybym nie piracił wcale i powoli się do tego zbliżam, płacę za coraz więcej contentu w internecie.
  • Odpowiedz
@Mordeusz szanuję Twoje podejście, sam robię podobnie (Spotify i Netflix ftw, jeszcze coś z filmami w miarę nowymi by się przydało), ale wciąż nie widzę najmniejszego sensu w płacenie komuś, kto bogaci się na czyjejś pracy. Jakkolwiek chomikuj to również złodzieje, tak przynajmniej mają jakieś serwery itp., więc płacenie komuś innemu za korzystanie z ich infrastruktury jest co najmniej k-------e.
  • Odpowiedz
ja za 8 zł miesięcznie mam dostęp do prawie 50 serwisów hostingowych w pakietach premium więc słabo, zresztą na chomiku wole zapłacić chomikowi, mają przynajmniej swoje serwery.
  • Odpowiedz
@xavkas "Ograniczy się ruch i więcej osób skorzysta". Jak to ma działać? :-D BTW. Płacenie Tobie za możliwość ściągania z płatnego chomika... To naprawdę jest jakaś piramida :-D
  • Odpowiedz
Jakkolwiek chomikuj to również złodzieje, tak przynajmniej mają jakieś serwery itp., więc płacenie komuś innemu za korzystanie z ich infrastruktury jest co najmniej k-------e.


@Paladin_Woodrugh: Nie widzę różnicy. Nasz kolega tutaj też ma serwer :)

Słuchaj, jak im to zacznie przeszkadzać, znajdą lukę i ją załatają. Konkurencja to na nich wymusi.

Albo w ogóle powinni oni kupić ten serwis, autor podpisałby lojalkę, żeby się nie wygadać i po problemie.
  • Odpowiedz