Wpis z mikrobloga

@protuberator: A musiał sobie na to zapracować? Czy ludzie pobierający socjal w Polsce czy 500+ zasługują aby inni ich utrzymywali? Nie sądzę. Popełnij przestępstwo i żaden list nie bedzie Ci potrzebny, dostaniesz taki sam pokoik jak on i będziesz mógł się skarżyć na co chcesz. Takie jest prawo, on tylko z niego korzysta. W Polsce panuje przekonanie, że więźnia karzesz tym ze żyje w syfie, biedzie i wśród patologii, a to
W Polsce panuje przekonanie, że więźnia karzesz tym ze żyje w syfie, biedzie i wśród patologii, a to tylko wmarza jego najgorsze cechy

Norwegowi doszli do tego, że największą karą jest samotność, izolacja od innych ludzi, od tego idzie zwariować


@MamaIKillTheMan: To w końcu jak? Wzmaganie najgorszych cech czy doprowadzanie do wariactwa?
on się teraz rozwija, dużo czyta, odświeża umysł, jak wyjdzie to jak to pewien poseł kiedyś powiedział będzie #!$%@? jak brzytwa
to już niektóre pokoje w akademikach bardziej przypominają cele więzienne, aż się żyć odechciewa
aż żałuję, że nie jestem norwegiem, tam resocjalizacja pokrywa się w 100% ze znaczeniem tego słowa
@TurboDynamo: nie no, ja rozumiem ;) mi tam tylko chodzi o to, że skoro już nie przewidują kary większej, niż 21 lat, to taki śmieć jak on powinien tę karę spędzać nie dość, że w izolacji, to jeszcze w warunkach jednak o wiele gorszych. Przecież to jest kpina. Przy każdym jego oświadczeniu czy skarżeniu się wyśmiewa ten norweski wymiar sprawiedliwości i za każdym razem mam wrazenie, że jego oczy mówią "jesteście
Ty jeszcze bronisz jego warunków bytowych, które są lepsze niż milionów innych ludzi?


@protuberator: skoro takie warunki mają inni więźniowie (i się to sprawdza - w postaci bardzo niskiego współczynnika recydywy) - to nie ma powodu, żeby z powodu jednego Brevika robić wyłom w prawie (tak postępują rozsądne państwa)

Natomiast w Polsce jak w lesie, mgr Ziobro ku uciesze gawiedzi szykuje projekt zaostrzenia kar przewidujący że "narkoman" który zapalił blanta 2
@megawatt: ja #!$%@?ę xD ja tylko wyrażam swoją opinię na temat norweskiego wymiaru sprawiedliwości. Jak każdy tutaj. Między innymi ty. I jak każdy, kto kiedykolwiek się w temacie wypowiedział, bo oprócz norweskich władz, to żadna z tych opinii nikogo nie obchodzi. Tak zdecydowałabym ja, gdybym była u władzy. Moim zdaniem jest to o wiele bardziej pasująca do skali czynu kara.
I jak każdy, kto kiedykolwiek się w temacie wypowiedział, bo oprócz norweskich władz, to żadna z tych opinii nikogo nie obchodzi. Tak zdecydowałabym ja, gdybym była u władzy.


@wellhellothere: no widzisz, ale wg trójpodziału władzy to nie jest kwestia władzy wykonawczej ani nawet ustawodawczej (akty prawne nigdy nie powinny być tworzone pod jednego człowieka czy grupę osób tylko dla społeczeństwa - a społeczeństwu nie będzie lepiej od tego, że Brevik zgnije
@megawatt: wyjaśnię, bo nie rozumiesz:

oprócz norweskich władz, to żadna z tych opinii nikogo nie obchodzi


chodziło o to, że nasze opinie nikogo nie obchodzą, ale już np. opinia premiera moze i by nie była wiążąca, ale powodowałaby dyskusję i faktycznie kogoś by to zainteresowało

Tak zdecydowałabym ja, gdybym była u władzy.


chodziło o władzę ustawodawczą i nie o szczególny przypadek breivika, tylko ogólnie o system karny i ogólnie o morderców