Wpis z mikrobloga

@protuberator: Nigdy nie zrozumiem zachodnich ludzi. Uważacie wolność za największe dobro, nie ma indoktrynacji więc każdy człowiek może rozwinąć zupełnie różne systemy wartości a jednocześnie uważacie że jak ktoś popełni dla was najgorszą zbrodnie to dla niego też to będzie zupełnie złe zachowanie. Breivik teoretycznie może nie być w cale złym człowiekiem, kieruje się po waszymi ideami nie mając wartości człowiekiem takiego jak wy. Jeżeli rozwinął poczucie zagrożenia dla czegoś większego
@protuberator: Chodzi mi to że ludzi na zachodzie nie narzucają poglądów co prowadzi to dużej odmienności która sama z siebie tworzy takich ludzi jak Breivik i nie powinno uważać się ich jako psychopatów żądnych mordu tylko jak coś co naturalnie powstało przez te idee. Powinien zostać zamknięty tak jak teraz lecz nie powinno mu odbierać wszystkiego z życia. Został taki przez wartości tego społeczeństwa i to samo społeczeństwo jednak powinno mu
@wellhellothere: Doczytałem. Ja uważam, że dożywocie jest bezsensowną karą. Za zbrodnie dokonane z zimną krwią, gdzie sprawca jest oczywisty - kara śmierci. Nie ma żadnych wątpliwości.
Jak w więzieniu siedzi człowiek skazany na dożywocie to może on być niebezpieczny dla osób, którzy go otaczają. Jak zabije współwięźnia lub klawisza, to co mu grozi? Drugie dożywocie? To faktycznie nic nie zmieni.
@szcz33pan: a no kara śmierci to już inny temat, ja jestem jak najbardziej za nią. Mówiłam o dożywociu jako największej karze sposród tych "cywilizowanych", ale chyba w Norwegii nie ma dożywocia w ogóle. Tak bardzo cywilizowany kraj, że i za morderstwo tysiąca ludzi dostałby te 21 lat...
@protuberator: Czyli fakt że Polacy żyją jak szczury w prlowskich mieszkaniach, gnieźdzą się w 35m2, albo w domach z teściami czy rodzicami bo ich nie stać oznacza, że więzień z Norwegii żyjąc lepiej niż oni niema do tego prawa? Weźcie ludzie szukajcie problemu w swoich zarobkach, państwie lub swojej sytuacji życiowej, bo widocznie nie potraficie zrozumieć jak wygląda życia w kraju rozwiniętym. To bardzo Polskie.. "dlaczego on ma lepiej niż ja,
Idąc tropem co poniektórych, to większość mirko-piwniczan dobrowolnie sama skazuje się na więzienie a ma i tak gorzej bo jeszcze sama musi chodzić do sklepu, gotować sobie posiłki etc.
@MamaIKillTheMan: Nigdy w życiu nie będę się porównywał z przestępcą i starał się dorównać mu moją stopą życiową. Czy on sobie na to zapracował do cholery? Może też przyjmę postawę roszczeniową i napiszę list do prezydenta z pytaniem dlaczego nie mam w domu PS4, wygodnego łóżka, obiadów z cateringu itd.
@protuberator: Bo społeczeństwo ma profity z takich idei. Nie można mówić o wolności i mordować innych od siebie. Po prostu ten człowiek jest odpadem tego społeczeństwa. Masz przepis na smaczne ciasto w większości wychodzi ale nie raz wyjdzie z tego samego przepisu zakalec. Społeczeństwo dla tego musi go utrzymać bo to samo co daje im wolność doprowadziło go do więzienia. Muszą go usunąć ze swojego środowiska być żyć bezpiecznie a jednocześnie