Wpis z mikrobloga

Ej no weźcie coś zróbcie bo mnie zaraz coś trafi...
Ja już tak nie mogę... Za rok w zimę obowiązkowy wypad do Hiszpanii na zastrzyk motocyklizmu, nie ma bata. Ktoś się pisze?
#motocykle #zima #pogoda
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blubi_su: jest, ale ja nie pisałem o głównej usłudze Alioru. Kantor Alior to osobna usługa tylko dla waluty. Z kartami w EUR, USD i GBP. Zasilasz konto złotówkowe i wymieniasz kiedy chcesz/kurs jest atrakcyjny. Powiedzmy, że to konto w PLN jest czysto techniczne.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: rozumiem, że przelew konto PLN - konto w kantorze USD jest natychmiastowe ? Tzn. coś chcę kupić z aliexpress na przykład, więc robię przelew na kwotę ciut większą od tej do zapłacenia, po chwili mam ją w usd, i wtedy kupując podaję numer karty walutowej, tak to działa?
  • Odpowiedz
@blubi_su: Mi się ten pomysł podoba, ale dorzucę swoje 3 grosze z doświadczenia z tego roku. Z wypożyczaniem moto trzeba bardzo uważać. Powiedzmy że ci są, ok http://www.imtbike.com/motorcycle-rentals/. Ceny jak widać. Można znaleźć jakieś mt-07 za 80 EUR ale bezpieczniej przyjąć 100€ za dzień. Do tego potężna kaucja, ja trochę dałem ciała i mogłem to załatwić inaczej - nie załatwiłem więc przy wypożyczeniu założyli mi blokadę na CC na 4K
  • Odpowiedz
@noriad: wynajem busa trochę bije w budżet ;)
Dlatego ja myślałem o przyczepce na dwa moto. Nie wiem ile więcej spali mój 1.6HDI, ale w 6l/100 powinien się zamknąć. Przy 6kkm to wychodzi 360 litrów po 1,2EUR. Jadąc we Francji nacjonalkami i w Hiszpanii omijając autostrady, wyjdzie 2k za paliwo. Kolejne 2k to burdello na tydzień dla 4 osób. Wychodzi 1k/osoba/tydzień transport+spanie.


  • Odpowiedz
@noriad: Przy wariancie który opisałem 75 pln od soby plus nocleg i żarcie. W pewnym zakresie jest to zupełnie nie odczuwalne (im dłużej bus wypożyczony tym taniej, z noclegami bywa podobnie). Możesz przyjąć 200pln od osoby za dzień extra. Ja z wszelakich przyczepkowych akcji odpadam. Max 80 km/h i już raz dostałem w niemcowni 200EUR za jazdę 95 z przyczepką.
  • Odpowiedz