Wpis z mikrobloga

@fotograf_warszawiak: rozumiem, że przelew konto PLN - konto w kantorze USD jest natychmiastowe ? Tzn. coś chcę kupić z aliexpress na przykład, więc robię przelew na kwotę ciut większą od tej do zapłacenia, po chwili mam ją w usd, i wtedy kupując podaję numer karty walutowej, tak to działa?
@blubi_su: Mi się ten pomysł podoba, ale dorzucę swoje 3 grosze z doświadczenia z tego roku. Z wypożyczaniem moto trzeba bardzo uważać. Powiedzmy że ci są, ok http://www.imtbike.com/motorcycle-rentals/. Ceny jak widać. Można znaleźć jakieś mt-07 za 80 EUR ale bezpieczniej przyjąć 100€ za dzień. Do tego potężna kaucja, ja trochę dałem ciała i mogłem to załatwić inaczej - nie załatwiłem więc przy wypożyczeniu założyli mi blokadę na CC na 4K EUR,
@noriad: wynajem busa trochę bije w budżet ;)
Dlatego ja myślałem o przyczepce na dwa moto. Nie wiem ile więcej spali mój 1.6HDI, ale w 6l/100 powinien się zamknąć. Przy 6kkm to wychodzi 360 litrów po 1,2EUR. Jadąc we Francji nacjonalkami i w Hiszpanii omijając autostrady, wyjdzie 2k za paliwo. Kolejne 2k to burdello na tydzień dla 4 osób. Wychodzi 1k/osoba/tydzień transport+spanie.


@noriad: Przy wariancie który opisałem 75 pln od soby plus nocleg i żarcie. W pewnym zakresie jest to zupełnie nie odczuwalne (im dłużej bus wypożyczony tym taniej, z noclegami bywa podobnie). Możesz przyjąć 200pln od osoby za dzień extra. Ja z wszelakich przyczepkowych akcji odpadam. Max 80 km/h i już raz dostałem w niemcowni 200EUR za jazdę 95 z przyczepką.
@blubi_su: dlatego ja chcę wyjechać do Californii ;) Sezon trwa 12 mcy ()
co do wypadu fajny pomysł, pytanie czy nie lepiej (taniej) obczaić sobie lot za pół darmo np. na teneryfę i tam nająć sobie sprzęta, niż się tarabanić busem i przyczepką, szczególnie że jak sypnie śniegiem podczas przejazdu to na drodze może być różnie.
@blubi_su: ja liczyłem właśnie takie duże iveco albo lt albo sprintera. I powiem szczerze 4 motory to maksimum.
Przy większej ilości to cały tir :D 3000 EUR w jedną stronę. Ale to nie wiem ile musiałbyś tych ludzi mieć żeby to się opłacało. Ale jak da się to komuś zlecić za 125% tego co wychodzi busem to i tak bym to zlecił.
@blubi_su: no spoko, tak tylko mówię ;) chciałem gównoburzę... znaczy tfu. tą, burzę mózgów zrobić :P
nie liczyłem tego wszystkiego, taka tylko sugestia że może być to lepsza opcja ze względu bezpieczeństwa i czasu (a może i pieniędzy)
@blubi_su: spoko, słyszałem od różowej, że jesteś doborowym kompanem ;) jak tylko będziesz we Wrocławiu albo ja będę w wawie to dam znać, chyba że się gdzieś w połowie drogi trafi okazja ;)
@blubi_su: A python ? Skoro planujesz się teleportować do USA to zakładam, że ci robota nie leży. Jakbyś miał ochotę na piwo w wawie w przyszłym tygodniu, to może bym Cie zaraził fajnym projektem w PL.