Wpis z mikrobloga

Coś dziwnego mi się stało po nowym patchu, wcześniej dało się normalnie grać.

Nvidia 540M, i7, 8GB RAM, laptop - tak ogólnie. Maszyna gameingowa to nie jest, ale w diabolo i duuuużo różnych gier się dało pograć.

Uruchamiam sobie diabolo, 19 FPS w mieście, w akcji spadało ledwie do kilku.
Próbowałam wszystkiego - uruchamiam w 32 bitach, edycja w panelu nvidi, wywalanie sterowników, instalowanie różnych ich wersji, edycja pliku D3Prefs i nadal to samo :<

Włączyłam na karcie zintegrowanej - 40 FPS w mieście, w akcji ponad 25 xD Więc dałoby się grać.

Ktoś ma jeszcze pomysł co można zrobić?

#klandiablo3 #diablo3
  • 21
@kasik913: zobacz w menedżerze urządzeń czy aby na pewno ta Nvidia się tam pokazuje jako układ graficzny. Swego czasu na 525M u siebie w lapku też miałem takie cuda, że niby były sterowniki, ale programy i tak nie korzystały z tej karty. Dopiero instalacja jakiejś starszej wersji pomagała.
@kasik913: jeśli wcześniej działało, a teraz przestało to nie trzeba było tak kombinować ze sterownikami itp. tylko po prostu poszukać przyczyny w najnowszym patchu.

1. Czy w innych grach też jest ten problem?
2. Czy to jest Diablo 3?
3. Masz Windows 10?
@kasik913: z reddita dla użytkowników Win10 :

"Something to try, it has worked for some people using Windows 10.

1) Click on the Start menu and click on the Xbox app (you might have to log in).

2) Click on Settings (the cog on the left at the bottom of the icons).

3) Click on the Game DVR tab and turn off the 'Record game clips and screenshots using Game DVR'
@Tanvage: stąd też właśnie pytam, czy ma Windows 10. Dodatkowo na Windows 10 jest mały problem z przełączaniem grafik bo integra HD 3000 nie ma pełnego wsparcia od Intela, zaś dedykowana NVIDIA ma i trzeba było przykombinować z różnymi wersjami sterowników.
@strusmig:
1. W innych grach jest okej
2. Diablo 3
3. Win 10
Przestało działaś po nowym patchu, wiele użytkowników się skarży na to :(

@M_M_W: Ostatnio po długiej przerwie wróciłam ;)

@Tanvage: oki, spróbuję, tylko konto muszę utworzyć :D