Wpis z mikrobloga

Pamiętacie te wielkie nagłówki "Paryż walczy z ogromnym smogiem"? Wtedy stężenie PM10 przekroczyło tam... 80 mikrogramów na metr sześcienny.

W Polsce takie wartości osiągane są praktycznie codziennie - i nikt się tym nie interesuje. W Kielcach dopiero zanieczyszczenie na poziomie ponad 400(!) mikrogramów spowodowało jakąkolwiek reakcję. Przy czym - u nas takie wartości osiągnęły zarówno pyły PM10 jak i jeszcze groźniejsze PM2,5.

TAK - u nas jest wielokrotnie gorzej i NIKT NIC Z TYM NIE ROBI a my się trujemy. I nie myślcie sobie, że jak nie wychodzicie z mieszkania to was to nie dotyczy - W MIESZKANIACH TEN PYŁ SIĘ KUMULUJE, więc siedząc w środku możecie się nawdychać jeszcze więcej niż na zewnątrz! Gdy na zewnątrz smog zostanie wywiany to u was w mieszkaniach jego stężenie może być jeszcze bardzo wysokie!

#smog #neuropa #polska
Pobierz
źródło: comment_5inbzwPO7OVJFSJKmPikwalq3FpQR6Su.jpg
  • 71
Mam pytanie, dlaczego największy syf jest tam na dole Polski? ale serio pytam, przecież w okolicach Poznania też jest masa, domów, ludzi pieców starych jak diabli. To jest związane jakoś ze sposobem zabudowy tamtych miejscowości, czy gęstością zaludnienia, czy dostępnością do słabych jakościowo węgli i miałów? Co może zrobić przeciętny Kowalski? planuje wymianę pieca na jakiś fajny na ekogroszek z podajnikiem (nie mam opcji na gaz) myślicie, że w ramach walki będą
Właśnie zabieram się za domowej roboty oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA, filtrem węglowym (może dorzucę EU7, ale nie wiem czy wentylator podoła), jonizatorem oraz promiennikiem UV. Koszt całości poniżej 100 zł