Wpis z mikrobloga

Ahh, jak ja ją kocham ʕʔ To jest takie auto, że jak wszystkie pozostałe wozy w rodzinie zdechną (audi b4 nierówno pracuje, kleję dolot rozwalony przez gaz, a olej 15W40 chyba zamarzł na kamień, E39 rozładowała przez noc aku, a Reno 19 taty zamarzło na kamień i nie odpaliło) to idę do niej, odśnieżam i po 8 dniowym staniu na tych mrozach drzwi otwierają się lekkim pociągnieciem dłoni, a silnik odpala od ręki. Nawet zaciągnięty ręczny nie przymarzł xdd
W marcu będzie miała 29 urodziny.
Nie ważne jakim cudem będę jeździł na codzień, to jej nigdy nie sprzedam, będę trzymać na apokalipsę zombie lub nuklearny koniec świata ( ͡ ͜ʖ ͡)
#motoryzacja #samochody #youngtimer #audi #audi80 #zima
TypowyPolskiFaszysta - Ahh, jak ja ją kocham ʕ•ᴥ•ʔ To jest takie auto, że jak wszystk...

źródło: comment_4sJgzB6SC5AFCiwhic5f96DcRbOOTqRi.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@matt_PL: benzyna na gaźniku 1.8 75KM. Silnik jest bezobsługowy, niezniszczalny, zajebisty. Za to trochę pali choć mocy wiele nie ma, ale odwdzięcza się tym że poza paliwem nie trzeba wydawać kasy na nic więcej, najpoważniejsze co było robione w ostatnich latach to regeneracja alternatora i łożyska kół. Silnik to od kilkunastu lat (bo tyle mamy auto) nie wymagał żadnej interwencji, poza eksploatacyjnymi elementami oczywiście.
  • Odpowiedz
@matt_PL: 1988r, wyposażenie: radio ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio, tam nie ma nic, wspomagania, absu, zero elektryki. A mimo to, po przesiadce z bmw E39 gdzie elektryki mam więcej niż w domu, wyposażenie jest cud miód, auto wygodne, to powrót do audi wcale nie zawiódł, też się przyjemnie i wygodnie prowadzi. Gaźnik mi raz regulował mechanik, i do tego trzeba mieć eksperta starej daty który będzie to
TypowyPolskiFaszysta - @matt_PL: 1988r, wyposażenie: radio ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio, tam nie...

źródło: comment_QCoOYOYr0AV5dqYROWUeGm0ll5JTcu42.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta:
Jak ma już ponad 25 lat to można pójść do rzeczoznawcy i załatwić sobie orzeczenie że pojazd jest historyczny (o ile jeszcze 80 B4 jest sporo, tak B3 to już dużo dużo rzadszy widok, tak więc powoli już może aspirować do tego miana).
Żółtych raczej nie polecam, bo więcej z tym zabawy (no i wyglądają trochę tandetnie). Lepiej zostawić flagowe białe (wiadomo że najlepiej jakby miała #czarneblachy ale i tak
  • Odpowiedz
@DanielPlainview: a średnia ich wieku 25lat, ach ta Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkam zamiennie na dwóch starych Peerelowskich osiedlach i tam, gdzie nie dogęszcza się współcześnie zabudowy na siłę, tam nie ma problemu z parkowaniem. Ba, u mnie na osiedlu postawiono siłownię do której każdy musi oczywiście dojechać autem i zaparkować pod blokami, zlikwidowano dziki parking na kilkanaście aut, a i tak wciąż jakoś się mieścimy,
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta:
Daje możliwość zwolnienia z ciągłości OC i jak ma wpisane w dowodzie że pojazd jest historyczny to ubezpieczyciel w przypadku ew. kolizji nie może chyba traktować auta jak starego grata (daje to argument do wypłaty większego odszkodowania).
Koszt takiego orzeczenia to powinno być jakieś kilka stów (raczej nie więcej niż 500 zł), ale chyba przy takiej ilości aut warto.
Na żółte też by się ją dało bez problemu (ostatnio widziałem
  • Odpowiedz