Wpis z mikrobloga

Próbuję odpalić aplet napisany w Javie w przeglądarkach Chrome, Opera oraz Firefox. W żadnej z nich aplet nie działa. U kolegi działa to bez zarzutu na Firefox, korzystam z jego prostego kodu. Zainstalowałem najnowszą wersję Firefoxa oraz najnowszą wersję Javy. Firefox blokuje mi wtyczkę Javy, nigdzie w opcjach Firefoxa nie da się tego odblokować. W konfiguracji Javy (Configure Java) w zakładce security dodałem wyjątki dla 127.0.0.1, localhost oraz moje IP. Nadal to samo. Ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o pomoc. W rozszerzeniach Opery nie widać w ogóle Javy, a przecież ją pobierałem i instalowałem.

#naukaprogramowania #java #windows #informatyka #komputerypc
  • 18
@vytah:
Żadne z rozwiązań nie działa, siedziałem nad tym już 3 godziny i stwierdziłem, że nie ma sensu. Skorzystałem z appleviewera w CMD, który nareszcie zaczął działać. Kwintesencja szkolnictwa wyższego w Polsce - na moodlu wiele osób ma problemy z uruchomieniem apletu w przeglądarce, wielu też nie działa appletviewer, a prowadzący wysyła po prostu link do dokumentacji Javy. Ehh, co ja robię na tej uczelni.