Wpis z mikrobloga

Szwagier dostał od mojej mamy zadanie złożenia komputera ale widać, że mu się trochę nie chce (mają teraz z siostrą przeprowadzkę na głowie) i chce kupić gotowego składaka z allegro czemu się definitywnie sprzeciwiam. Nie zostało mi nic innego niż samemu złożyć ten komputer, więc tutaj mam prośbę do was Mirki z #komputery #pcmasterrace czy moglibyście doradzić co w tym zestawie zmienić, wywalić lub czy jest wszystko okej? Komputer ma być do około 3000, używany będzie do prac biurowych przez mamę i do grania przez brata.

Zestaw - tak myślę czy zamiast RX 470 nie wziąć gtx 1060 lub jeszcze czegoś innego. Na allegro karty graficzne są ponad 10% tańsze więc nie powinienem zbytnio przekroczyć budżetu.
  • 22
@Bialy_Mis: Widzę że regnum ma 3 wentylatory zamiast jednego jak w gladiusie. Czy różni się jeszcze czymś że ją polecasz? No to zostaję przy Radeonie tak jak radzisz. A i5-6500 to nie jest tylko podkręcony 6400? Trochę intel kantuje tym że zablokowali mnożnik w ostatnich latach.
@pusza_ty tak patrząc to 6400 możesz sobie zostawić 470, ale 8gb starczy . Dorzuc HDD i chłodzenie do CPU żeby cisza była. Zasilacz jakiś fajniejszy i będzie spoko zestaw. Nie mam jak Ci linkami poradzić bo stoję na drabinie
@Bialy_Mis: HDD przełożę ze starego PCta bo niedawno był wymieniany więc jeszcze hula w najlepsze (ʘʘ)

@Jurigag: dopiero się zorientowałem że kanciarze z morele podnieśli jego cenę. Jeszcze wczoraj wieczorem miałem go w koszyku za 910 zł. Zrobiłem tak jak radzisz i dołożyłem 480.

Dołożyłem link i5-6500 i RX 480 i zostawiłem 8GB ramu, dołożyłem modułowy zasilacz 600w, i zamieniłem klatkę na Regnum tak jak radziliście.
@pusza_ty: w innym sklepie ten rx 480 kosztuje 60 zł mniej jakby co ( ͡° ʖ̯ ͡°) wyżej wrzuciłem też rx 470 za 920 zł jbc także będzie bliżej 3k niż 3.2k, czemu tylko 4gb ramu ? masz już jakiś ram ? min 8gb, do czego tutaj 600W zasilacz, 450-500 W starczy z palcem w nosie ? także jak potrzebuejsz na czymś oszczędzić to ten zasilacz starczy
@Jurigag: A będzie znacząca różnica w poborze prądu? Po prostu lubię mieć zapas mocy, takie przyzwyczajenie ze wzmacniaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są 2 kości po 4GB chociaż one i tak są chyba single channel więc poszukam czegoś dwukanałowego na allegro raczej.
@Jurigag: No tak, myślenie mi się na chwilę wyłączyło ( ͡° ʖ̯ ͡°) No chyba że sprawność energetyczna będzie mniejsza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale pewnie były takie same. Tylko że nigdzie nie widzę modularnego Silentium 500W więc jeszcze się zastanowię, no i później będzie można zrobić upgrade bez wymiany zasilacza :)
@500xa4: No dobra przekonałeś mnie :) Zmieniam na 500W.
No to chyba temat wyczerpany. Dziękuję wszystkim a w szczególności @Bialy_Mis: @Jurigag: za cenne uwagi i wytknięcie błędów, komputer składam raz na 6 lat więc nie siedzę zbytnio w temacie ale dzięki wam udało się (mam taką nadzieję przynajmniej) złożyć jakiś poczciwy sprzęt, który pochodzi kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°).