Wpis z mikrobloga

#ebay #aliexpress #japonia

Hej,
Kupiłem przedmiot na ebayu z Japonii. W warunkach wysyłki mam:

Economy International Shipping



Estimated between 16 -23 december


Nie dotarł, zrobiłem sprawę która kończy się jutro i dostałem w nocy taką odpowiedź:

"Hi.I'm sorry that it hasn't still reach. I went to the post office. And I asked the mail clerk about your item. He said that he investigates about it.And he said that it takes about several days. Could you wait a little more?I'm sorry to troubling you. Thanks,Tsuyoshi"


Czy on faktycznie może coś sprawdzić na poczcie czy gra na czas? Według internetów to wysyłka bez numeru.
Co mam teraz zrobić?
  • 12
@szczesliwa_patelnia: Teraz jest jego kolej na odpowiedź. Jesli się nie dogadacie, to pracownik ebaya zweryfikuje zgłoszenie (np. przeglądając jego kwity z poczty) i podejmie decyzje czy należy Ci się zwrot. Wszelkie nie dostarczenie z winy poczty z założenia jest uznawane za winę sprzedającego takze masz 99% szans na pełen zwrot jeśli nie dostałeś towaru.
Ja robiłem tak: otwierałem spór, zaznaczając, że jeżeli przesyłka dojdzie to zwrócę kasę. Na jakieś 150 zakupów (jednak większość aliexpress a nie ebay) dwukrotnie miałem taką sytuację, że przesyłka przyszła - i to blisko po 3 miesiącach (!) od zamówienia i opłacenia. Oczywiście kasę zwracałem. Z tego też samego powodu nie wystawiałem złej opinii sprzedającemu. No i na ali można "przedłużyć" oczekiwanie na przesyłkę bez sporu i robienia zamieszania. Pod koniec zeszłego