Wpis z mikrobloga

Tak jestem zielonką ale śledzę wykop i mikro już od dłuższego czasu. Chciałbym podzielić się z wami moją historią o dość krępującej i możliwe że nieodwzajemnionej miłości. Chciałbym także poprosić o radę i wasze zdanie na ten temat, bo wasza perspektywa jest dużo bardziej obiektywna niż moja. Zaznaczam na wstępie że jestem gejem i zakochałem się w moim najlepszym przyjacielu (który nie wie, że jestem homo). I uprzedzę zarzuty: Nie piszę tego już na samym wstępie, żeby pokazać, że to takie modne, nowoczesne i w ogóle że geje są super, homopropaganda level 3000, bo wcale tak nie myślę. Sam jestem na etapie godzenia się z własną orientacją i czasem bycie gejem uprzykrza mi życie, mam momenty, że marzę o byciu hetero, ale no trudno. Piszę to po to bo wiem, że istnieją osoby, które tego nie akceptują i rozumiem że mogą czuć niechęć, dlatego takim osobom zalecam zignorowanie dalszej treści i scrollowanie niżej. Ale wracając do głównego wątku. Z moim obecne najlepszym przyjacielem znamy się już trochę czasu. Ale zdałem sobie sprawę, że zależy mi na nim bardziej niż myślałem, jakiś ponad rok temu. Mamy wspólnych znajomych, mieszkamy w tej samej okolicy, więc powiedzenie mu o czymś takim, jest dla mnie praktycznie czymś niemożliwym do zrobienia w obecnej chwili. Problem polega w tym, że ja nie mam pojęcia czy jest gejem, bo mam wrażenie że wysyła sprzeczne sygnały. Jeśli okazałby się hetero to nie chciałbym go stracić jako przyjaciela, bo uwielbiam z nim spędzać czas, mimo że czasem to może być toksyczne dla mnie. Nie mam pojęcia jakby na to zareagował, gdyby on okazał się hetero. Potrafię sobie wyobrazić, że nawet samo powiedzenie że jestem gejem (nawet bez dodawania że się w nim kocham), mogłoby zniszczyć naszą znajomość, bo jednak to bardzo prawdopodobne i nawet dla geja zrozumiałe że chłopak hetero jakoś średnio chciałby mieć najlepszego przyjaciela geja. W moim wpisie chodzi o to, by pomocne mirki (szczególnie te hetero) pomogły mi trochę w odczytaniu jego sygnałów. Chodzi o to byście napisali czy wy jako hetero potraficie sobie wyobrazić że tak się zachowujecie w stosunku do swojego najlepszego przyjaciela, czy jednak to raczej świadczy o tym, że on też jest gejem i możliwe że coś do mnie czuje. A tu kilka z wielu niejasnych dla mnie sytuacji:

1) Mimo że ma 19 lat i jest całkiem atrakcyjny (to nie tylko moja subiektywna opinia, ale także innych znajomych), dba o siebie bo chodzi chociażby na siłkę (btw. za jego byciem hetero przemawia, że jest fanem piłki nożnej, może niektórym wydawać się to płytkim argumentem, ale jednak z moich doświadczeń wynika, że zdecydowana większość homo za piłką nożną się przepada) przemawia trochę argument, jest bardzo ogarnięty, to nigdy nie miał dziewczyny. I na razie jak sam twierdzi jeszcze nie chce mieć (mówi że ma obecnie za mało czasu).
2) Jak się go czasem pytam czy podoba mu się jakaś dziewczyna to odpowiada „obecnie nie” albo „noo, ale nie wiem jak się nazywa”. Choć czasem jednak skomentuje że ładna laska jak jakaś przechodzi, albo jakaś znajoma.
3) Czasem mu się zdarzyło pochwalić moją koszulę lub bluzę.
4) Gdy wyjechałem na pół roku za granicę to miesiąc przed wyjazdem stwierdził, że musimy wychodzić każdego dnia by jak najlepiej wykorzystać ten czas, co nam pozostał. Przez co między innymi nie pojechał na 4 dniową wycieczkę z innymi znajomymi (ja nie mogłem jechać). Bo powiedział, że woli ten czas wykorzystać ze mną póki jestem.
5) No i w przeddzień mojego wyjazdu za granicę gdy wyszliśmy razem jak zawsze (było także kilku innych znajomych z nami), puszczał pod koniec spotkania jakieś smutne piosenki. Po czym, gdy już staliśmy pod moim domem (wtedy zostało nas 5) to przybijając mi ostatnią piątkę zaczął płakać. Nie jakoś rzewnie ale łzy mu pociekły, jeszcze jedna koleżanka uroniła łezki (ja trochę z kamienia chyba jestem, ale nie umiem płakać publicznie). No i bardzo się tego zawstydził i mówił byśmy nikomu o tym nie wspominali.
6) No i puszczał mi często jakiś czas temu „Take me to church” Hoziera, gdy razem słuchaliśmy muzyki. A teledysk jaki jest do tej piosenki to myślę że większość wie. Z drugiej strony moja siostra, która czasem nie kryje się swoją niechęcią do homo, także często puszczała sobie tę piosenkę przed jakimś rokiem.

No więc moje pytanie brzmi, czy waszym zdaniem są duże szanse, że on też jest homo i odwzajemnia moje uczucia, czy też raczej sobie coś wmawiam? Proszę was o to bo macie bardziej obiektywne spojrzenie na to. No i też pytanie skierowane przede wszystkim do facetów hetero, czy wyobrażacie sobie siebie w sytuacjach z punktu 4) i 5). Mam na myśli czy zachowalibyście się tak samo w stosunku do najlepszego przyjaciela, czy to jednak zalatuje zabujaniem? No i jak myślicie chłopak chwalący ubrania innego chłopaka to już trochę gejostwo?

#homoseksualizm #milosc trochę #anonimowemirkowyznania #oswiadczenie #niebieskiepaski #kiciochpyta

#tldr zakochałem się w najlepszym przyjacielu a on wysyła niejasne sygnały i nie wiem czy też jest homo, dlatego proszę o ocenę tego z waszej bardziej obiektywnej perspektywy, szczególnie pożądane opinie mirków hetero, czy zachowaliby się tak w stosunku do najlepszego przyjaciela
  • 16
@Kroomka: no ale z drugiej strony zapomniałem dodać, że obecnie wyrywa go laska (takie 7,5/10) i wszyscy o tym wiedzą i w sumie mimo że są dobrymi ziomkami to mi mówił, że on ją friendzonuje i nie chce nic z nią.
@nowekonto321: Trudne pytanie. Masz rację, że argument z piłką nożną jest kiepski, bo ja na ten przykład i kilku moich znajomych 100% hetero, a za przeproszeniem w dupie mamy piłkę. Wręcz przeciwnie, kręcą nas rowery, namioty i wyprawy, więc kwestię powiązania sportu i orientacji najlepiej odrzuć.

Chłopak chwalący ubranie innego chłopaka to gejostwo? Nie sądzę. Ja pochwaliłem kiedyś perfumy kumpla, bo po prostu były zajebiste i zapewne postąpiłbym tak ze wszystkim
@nowekonto321: Wg mnie najważniejszą akcją którą możesz teraz podjąć to zrobić coming out, chociażby tylko dla tego jednego przyjaciela. Jeżeli okaże się, że ciebie odrzuci ze względu na twoją orientację to nie przejmuj się tym, taka znajomość i tak nie miała głębszego sensu (wiem, łatwo mówić, ale nie ma prostszej drogi), ale zaakceptowanie ciebie takim jak jesteś pozwoli otworzyć drogę w dalszym kierunku. Nie musisz od razu mu opowiadać o swoim
M.....w - @nowekonto321: Wg mnie najważniejszą akcją którą możesz teraz podjąć to zro...