Wpis z mikrobloga

Ogólnie to wkurzają mnie moi współlokatorzy to trochę szukam mieszkania. Ostatnie było hitem o.O

Dzwonię, pogadanka, umawiamy się na oglądanie. proszę jeszcze, o dokładny adres w sms (większość podaje tylko ulice, nigdy numeru domu czy mieszkania o.O może się boją, ze im mieszkanie ukradne).

Na zdjęciach spoko, ciasne ale własne, jakoś to będzie. Jadę pod umówiony adres a tu halo, Pani podała numer bloku, ale zapomniała o numerze mieszkania. To stoję pod klatką dzwonię
-Pani daj mnie mieszkania numer" bo nie wiem gdzie domofonem dzwonić
- Już schodzę, już schodzę.
- ale ja tylko numer mieszkania chce
- no, no ja już idę.
myślę dziwne... taka ambitna, że osobiście drzwi otworzyć zamiast domofonem o.O
Wychodzi "o dzień dobry, dzień dobry" Wychodzi kobietka, nawet nie stara. Tyłek miała duży i brudny w dodatku, czymś białm czy coś. Powiedzieć? Nie, bo gdzie ja sie patrze. przemilczałam.
Kobietka prowadzi, ale nie na schody tylko ino otwiera zejście do piwnicy O.O (mieszkanie w bloku).
Nie ma domofonu do piwnycy
Trochę jak piwnica mojego śp dziadka, wino tam robił. Ciemno, kurz, jakieś rury, drewniane kraty zamiast drzwi i jest. Jedno mieszkanie zamiast drewnianej kraty ma drzwi wyjściowe i nawet wycieraczke
xDDDDDDD
LOL
Nie moge XDD kamienna twarz...
taka sobie kawalereczka, wszędzie syf bo poprzedni współlokatorzy jeszcze są. (matka z dzieckiem o.O)
ciemno jak w dupie, bo jedno małe okieneczko jak to w piwnicy. Mówcie mi goblin malarz.
Pokazuje tu tamto, tu sramto, pięknie mieszkanko, cudowne wręcz
la bla bla. Jest piwnica jeszcze, ale nie udostępniam
Tu cisneło się "A co właśnie #!$%@? robisz????" xD
Ogólnie z opłatami to będzie 1400zł plus rachunki. Za wynajęcie piwnicy :D
...To ja się jeszcze zastanowie :D

#truestory #poznan #cebuladeals #takbylo #gownowpis #mirkowyznania #mozetozemnajestcosnietak #mozeprzesadzam
  • 130
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: znajoma kiedyś znalazła pokój za ... 300 zł. Leci oglądać, taka okazja, no normalnie jazda bez trzymanki, wszyscy się o ten pokój biją... Okazało się, że cena - 300 zł - owszem, jest za pokój, ale bez okna xD
  • Odpowiedz
@Bij00u: No widzisz. A w Czechach, za 60 tys. gdzie zarobki są wyższe, kupisz ładne mieszkanie. Prawo popytu i podaży. Za dwa lata w związku z gwałtownymi zmianami demograficznymi, mieszkania w Polsce też będą 2x tańsze.
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: W pięknych czasach studenckich miałem podobną sytuację, tyle że byłem biedniejszy i szukałem pokoju :) W każdym razie znalazłem tani pokój (300 zł/mc) na obrzeżach Krakowa- myślę - na obrzeżach dlatego tak tanio. Okazała się też- piwnica w domu wolnostojącym (oczywiście bez dostępu do różnych ważnych rzeczy jak kuchnia). Grzecznie podziękowałem pomimo doskonałych umiejętności handlowych właściciela. Co przerażające, w tej piwnicy na pokojach mieszkało już 4 innego studenctwa! :) A
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Ja osobiście mieszkałem w tzw. przyziemiu jednej starej willi. Mieszkanie było tak z metr poniżej poziomu gruntu, ale okna pełnowymiarowe, więc co najwyżej światła mniej ale widok stosunkowo spoko :) Ale przy takiej akcji to bym się chyba odwrócił widząc co tu się odpierd.. bez czekania na ochy i achy pokazującej. Zwłaszcza przy takiej cenie :| Piszesz, że to okolice wieży RTV. To ja do marca zeszłego roku mieszkałem z
  • Odpowiedz
@ravenger: Tym bardziej jest powód do gównoburzy. Czy nadzór budowlany pozwolił na wyodrębnienie dodatkowego „mieszkania” i wstawienia drzwi w piwnicy? Nie sądzę. Według mnie jest to samowola budowlana. Pomieszczenia te pierwotnie w mieszkaniu dwupoziomowym nie służyły do celów mieszkalnych a do celów pomocniczych. Można tam było urządzić np. kuchnię czy pralnię ale nie pomieszczenia mieszkalne (sypialnie, pokoje). Nawet na planie jest napisane „pomieszczenie przynależne do mieszkania” a nie część mieszkania.
  • Odpowiedz
@Bij00u: dolicz odlicz pierdu pierdu, napisales glupoty i teraz krecisz. Zeby splacic kawalerke w duzym miescie musialbys co miesiac na studiach splacac 2666 kapitalu, a wiec rate lekko 3100 + 400 czynsz - łacznie 3500 w pierwszym roku.

"Dolicz pierwszą wpłatę, " tak dolicz jak tatus z matulą dadzą 100k PLN :-D

Wujek dobra rada sie znalazł
  • Odpowiedz
@PC86: "Za dwa lata w związku z gwałtownymi zmianami demograficznymi, mieszkania w Polsce też będą 2x tańsze." ja to słyszę od dobrych 5 lat :-D
A może przewidujesz wojnę jądrową czy epidemię Ebola bis?
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Generalnie się przyzwyczaj jeśli planujesz dłużej poszukać. Sam szukam właśnie czegoś we Wrocławiu, mieszkając w Londynie poumawiałem sobie rozmowy jedynie wcześniej na zeszły i ten tydzień. Generalnie każde ogłoszenie w porównaniu z rzeczywistością jest jakby autorstwa Andersena. Szukam czegoś w wysokim standardzie i tak zdażyło mi się oglądać: "luksusowy apartament z bojlerem i ogrzewaniem gazowym". "100% odnowione lux dla wymagającego klienta" - w środku przy zamkniętych oknach i drzwiach czuć
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: Wszystko wiedzący pleple. Ładnie przekręcasz dane, stąd koniec dyskusji. Może stosuj jeszcze slajdy, grafy to Ciebie zauważą i zostaniesz asystentem Morawieckiego( ͡° ͜ʖ ͡°) Np. od 85 tys. kredytu na 72 m-ce, to rzeczywiście sam kapitał do spłaty to Twoje 2466 zł/m-c hihi, a 25% pierwszej wpłaty przy tych danych to 100k od tatusia:) Poddaje się, tylko czytając mądrości na wykopie, to wiem skąd się biorą
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Poznań chyba już ma to do siebie, że samo poszukiwanie mieszkania do wynajęcia może się stać przygodą, którą będzie się później opowiadało przez lata. Mi się zdarzyło kiedyś oglądać mieszkanie, w którym na miejscu dowiedziałem, że wynajem nie dotyczy pokoju, lecz miejsca w łóżku piętrowym :)
Pokój 10 metrów kwadratowych, trzy osoby w nim mieszkały, koszt 500zł + opłaty. Podziękowałem.

Inne mieszkanie, na jednym z osiedli mieszkaniowych w Poznaniu miało
  • Odpowiedz