Wpis z mikrobloga

To co się teraz dzieje w Ełku jasno pokazuje, że przyjmowanie imigrantów z bliskiego wschodu do Polski jest błędem z wielu względów. A ostatnie czego nam trzeba na tym łez padole to pogromów po każdym zamachu w Europie, czy gwałcie bądź morderstwie popełnionym przez imigranta "uchodźce". No chyba, że kogoś stać na ściśle strzeżone obozy dla uchodźców... Po tym całym nonsensie z 500+ to stać nas jeszcze mniej na cokolwiek.
#elk #neuropa #4konserwy #zamieszki #uchodzcy #imigranci
  • 16
@Pliskin: Co zabawne, raporty o rzekomym wysokim poziomie wykształcenia na terenach objętych wojną (mam na myśli Syrię i okolice) wcale nie musiały być bzdurą. Po prostu Turcy zatrzymali u siebie tych wszystkich inżynierów i lekarzy, a do Europy przepuścili niepiśmienną, zradykalizowaną i wrogo nastawioną patole. Szkoda, że rządy Europy pokapowały się kiedy było już za późno.
@Zielony_Ork Hola hola - np. zamykanie się na wykształconych imigrantów z bliskiego wschodu jest błędem - nasze uczelnie przyciągają duże ilości ludzi z tamtych stron dzięki konkurencyjnemu czesnemu. Gdyby udało się nam stworzyć warunki (i nie chodzi mi tu o warunki socjalne, bardziej środowiskowe i biznesowe) do ich pozostania po studiach, to byłoby to jedynie z pożytkiem dla nas. Na pewno większym niż oferowanie pieniędzy za nic naszym rdzennym rycerzom ortalionu (
@Zielony_Ork: @giefors: @emkape:
ale mnie to nerwuje. Jakiś czas temu zabito nożem kolegę ojca. W porządku człowiek. Gdy 60 latka zabil 25 letni seba, po 2 wyrokach m.in pobicie funkcjonariusza poprzez zadanie w plecy 5 ciosów nosem, żodyn, ale to żodyn nie pisał jakiego gościu był wyznania, jakiej narodowości, jakiej rasy. Za to sebki w internecie pisali jaki to seba w porządku był, że stary dziad se na to
@emkape:

Czy pochodzenie albo wyznanie tego Tunezyjczyka miało wpływ


Częściowo być może, wiesz różnice kulturowe.

Chyba, że masz na myśli to, że każda inność prowokuje polską patologię do zamieszek - wtedy rozumiem.


Zdecydowanie tak, im wystarczy byle powód do rozróby.

@pan_sting: Gdyby babcia miała wąsy... Wiesz, że tu doszło do dwóch samosądów? Najpierw kolorowych na sebku a potem patusów na wszystkim z czym im się kolorowi kojarzyli.

@AchtKommaAcht: Właśnie
@AchtKommaAcht: stary dziad i tak by zaraz umarł a teraz dobrego chłopaka na tyle lat w pierdlu zamkną! Policja zawsze i wszędzie #!$%@? będzie!
Dlatego, jak się okaże, że serio ukradł to alko i to był właśnie taki "prawilny ziomek" to w ogóle mi nie będzie szkoda a nawet się będę cieszył, chociaż wiem, że nie powinienem, bo w przyszłości taka patola nie pobije kogoś albo nie zabije.
@Zielony_Ork: jakich uchodźców? Polak najpierw nastąpił na świętą własność prywatną innego Polaka, który ją wynajmował Turkowi i otrzymał za to karę. Niech sąd rozsądzi czy doszło do przekroczenia granicy obrony koniecznej, a wykopki niech lepiej powstrzymają swoje języki, jako osoby propagujące wolny dostęp do broni palnej i poszerzenie granic obrony koniecznej, gdzie seba by został zastrzelony po przekroczeniu progu kebabu.
@twoj_glos_rozsadku:

mnie chodziło o relokację imigrantów o której się mówiło niedawno w Europie


i o to jak to się ma do ostatnich wydarzeń, nie bronię bandytów ani jednych ani drugich. I nie wiem czy można tu mówić o obronie koniecznej w momencie kiedy napastnik już uciekał.
@Zielony_Ork: zależy czy mówimy o polskim prawie, czy o poprawnej wolnościowej postawie. Moim zdaniem jako janusza prawa, to Tunezyjczyk, któremu postawiono już zarzut morderstwa, nawet jak się posłuży obroną o obronie koniecznej, to tam raczej jej znamion nie było, została ona ewidentnie przekroczona i obcokrajowiec pójdzie do więzienia.

Natomiast prawda jest taka, że pan Daniel naruszył własnośc prywatną sklepu kradnąc z niego towar. W momencie, w którym brał te butelki, właściciel
@emkape: To nie jest morderstwo w afekcie jakich wiele. Śniade książęta mają taki zwyczaj,że bardzo szybko i ochoczo wyciągają noże lub maczety i nigdy nie atakują sami. Prowokować do ataku też jakoś specjalnie ich nie trzeba. Jakby ten od petard trafił na Polaków to by dostał conajwyżej ciężki #!$%@?.