Wpis z mikrobloga

Z opóźnieniem ale w sam raz na kaca posylwestrowego:

Globalny klimat: listopad 2016

I po El Nino. Listopad 2016 był "zaledwie" 5. najcieplejszym listopadem w historii. Za 5 lat negacjoniści zaczną gadać o tym, że ocieplenie zatrzymało się w 2016 - tak jak robili to z 1998. Warto zanotować rekordy zimna w Boliwii. Tak ocieplenie nie oznacza, że nie mogą padać rekordy zimna.
#nauka #liganauki #gruparatowaniapoziomu #klimat #ciekawostki #mikroreklama
Pobierz Sierkovitz - Z opóźnieniem ale w sam raz na kaca posylwestrowego:

Globalny klimat:...
źródło: comment_uPjeDt8vVe6ViCcmRDQ1tAZSgo1eQD0S.jpg
  • 26
@arimek:

Ale zdajesz sobie sprawę, że ja tu nie wygłosiłem żadnej opinii poza sugestią żebyście zmienili retorykę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak widać bez pozytywnych efektów...


jeśli ktoś zaczyna "rzeczową dyskusję" bez świadomości tego, że nic nie wie na jakiś temat, po czym obraża się jeśli ktoś mu ten brak wiedzy uświadamia, to zmiana retoryki nic tutaj nie pomoże, a nieuki pozostaną nieukami.
@arimek: Nie no rozumiem - pokazujesz, że nie można nikogo traktować z góry jako negacjonistę i dla zobrazowania tego dajesz przykłady typowych argumentów negacjonistów i ludzi nakarmionych papką negacjonistyczną. Serio analogia musi być dobrze wysmażona inaczej tylko gmatwa tak jak ta twoja.
@Sierkovitz: No ale właśnie sęk w tym, że Ci ludzie są tego nieświadomi i jeśli zaczniesz od wytykania im braków w edukacji to od razu się nastawiają negatywnie. Niestety, jeśli bierzesz się za popularyzowanie jakieś idei musisz być gotowy na to, że będziesz co rusz trafiać na podobny przypadek. To jest coś jak wychowywanie dzieci - jeśli założysz, że któreś z kolei, które bierzesz na warsztat nie będzie popełniało błędów swoich
@arimek: Nie bierzesz pod uwagę, że nie gadam z denialistami bo to się mija z celem - nieliczni gotowi na zmianę opinii i tak ją zmienią. Ja gadam nad nimi do ludzi czytających... Popatrz na moją historię i zobacz jakie komentarze przeważnie wrzucam... I ile dziesiątek razy wrzucałem wykres z CO2 i zlodowaceniami