Wpis z mikrobloga

#filozofia porwałem się chyba na gleboka wode bo zaczalem czytaj "tako rzecze zaratustra" ... niestety nie rozumiem z tego prawie nic. Cudowny romans z filozofią ktora miala sluzyc oswieceniu, sluzy rozczarowaniu. Widzę tylko ze paolo coelho myslal ze bedzie drugim Nitzsche'm i pisal podobne pierdoły. Co robię nie tak gdy probuje interpretowac te kazania? #nietzsche
  • 8
@Testopisior: Ja mimo że czytałem już różnych filozofów, Zararustre ciężko mi przebrnąć. Czytam czasami, ale warto się zatrzymać i poczytać na przykład o przemyśleniach Junga na temat Nietzschego. Ale z filozofii polecam Coplestona Historie
@Testopisior: W sieci jest pełno opracowań bardziej lub mniej przekłamanych ale dobrze wprowadzą cię w Nietzschego, do tego masz całą resztę jego wypocin w o wiele bardziej przystępnej formie niż Zaratustra. Zaratustra bez wcześniej nabytej wiedzy o jego filozofii jest właśnie takim bełkotem.
@Testopisior: A ja nie polecam Nietzschego na początek, bo w nim aż gęsto od odniesień do wcześniejszych filozofów.
Być może niektórzy uznają mnie za ignoranta, ale dla mnie na pierwszy rzut bardziej wartościowy jest Wolter. Nie zrewolucjonizował on historii idei, ale przynajmniej wiadomo, i co mu chodzi.