Wpis z mikrobloga

biore, ale widzisz przeciez - 4konserwy sa jak stado baranow. Tylko owczy pęd i mozg zdezaktywowany. Jak mozna byc tak podatnym...


@pk347: Bądź wyrozumiały, nad nimi od wielu lat pracowali specjaliści od prania mózgów. Niektórzy się jednak trochę otrząsają. Na kilka nicków patrzę z nadzieją - tradycyjny polski strach przed Rosją jest mimo wszystko jakąś szczepionką na indoktrynację. Gdyby jeszcze udało im sie wykonać tę gigantyczną pracę umysłową i skojarzyć, że
@pk347: @Andreth: nie wiem w jakim wy świecie żyjecie, ale konserwatywny elektorat jest mocno rusofobiczny - wystarczy poczytać komentarze na prawicowych portalach. Co najlepsze liberalna, prozachodnia "lewica" wiele się pod tym względem nie różni od nich.
@3n3bl0: Ależ wiem, że jest (en masse, bo bywają wyjątki) rusofobiczny. Co nie przeszkadza, że ruska propaganda (rozwalić UE, Niemcy to ZUO, Ukraina to ZUO) wśród nich zbiera najlepsze żniwo. A przecież wystarczy chwila namysłu: pomiędzy Rosją a Europą Zachodnią z kim powinniśmy się trzymać?
Ależ wiem, że jest (en masse, bo bywają wyjątki) rusofobiczny. Co nie przeszkadza, że ruska propaganda (rozwalić UE, Niemcy to ZUO, Ukraina to ZUO) wśród nich zbiera najlepsze żniwo.


@Andreth: zacznę po kolei. Prawica w postaci PiSu jest pro-amerykańska, ich stosunek do Ukrainy jest znany; wbrew temu jaki wizerunek kreują, daleko im w praktyce do eurosceptycyzmu. Co do Niemiec to poruszali kwestie gospodarcze czy historyczne, co jest zrozumiałe. Ruch Narodowy to
Prawica w postaci PiSu jest pro-amerykańska, ich stosunek do Ukrainy jest znany; wbrew temu jaki wizerunek kreują, daleko im w praktyce do eurosceptycyzmu.


@3n3bl0: Bynajmniej. W praktyce PiS bardzo blisko do eurosceptycyzmu. Ich stosunek do Ukrainy się bardzo zmianił, a jakie stosunki mamy teraz z Niemcami, Francją i Włochami chyba wszyscy wiedzą. A jeśli ktoś nie widzi zagrożenia dla naszych interesów w rysującej się już polityce Trumpa, to jest niepoważny. Korwiniści