Wpis z mikrobloga

Mirki z #piwowarstwo i #piwo potrzebuję pomocy... Moje saison po 4 dniach cichej fermentacji wyglada tak, jak na załączonym zdjęciu - jakieś dziwne "wykwity" na powierzchni, pierwszy raz użyłem płynnych drożdży (Fermentum Mobile) i nigdy czegoś takiego nie miałem... Po otwarciu pokrywy buchnęła mi po nosie lekka siarka... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
źródło: comment_ArgzW3179ycwPGz1C1XqNyqdpUN8SB33.jpg
  • 13
@lubieherbate88: FM Odkrycie sezonu? Moim zdaniem wygląda w miarę normalnie. Te skupiska to raczej drożdże, może dużo zaciągnąłeś przy zlewaniu. Przy fermentacji większość zapachów wydzielających się jest raczej nieprzyjemnych, a po otwarciu fermentora szczególnie. Apeluję o spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lubieherbate88: Druga sprawa - jeśli podczas burzliwej nie było żadnych niepokojących oznak, to przy zlewaniu na cichą raczej trudno coś złapać (przy zachowaniu podstawowych zasad czystości). Alkohol i środowisko zdominowane przez drożdże nie są przyjazne dla innych organizmów.
P.S. Bardzo fajne drożdże. Zeżarły mi do niemal 0,5 mojego saisona ( ͡ ͜ʖ ͡) W jakiej temp burzliwą robiłeś? Daj piwu trochę czasu w butelce, drożdże będzie
@Dragu91: Luzik :) Piwo chyba faktycznie nie jest najgorsze, próbowałem dzisiaj znowu ( ͡º ͜ʖ͡º) i myślę, że po 4 tygodniach w butelkach odpowiednio się ułoży. Nie będzie gorsze od Saison z Żywca, czyli konkursu nie wygra, ale da się wypić :D