Wpis z mikrobloga

@talee: Zobacz kilka moich postów pod tym tagiem. Niedługo będę mógl zrobić kompilację z tego skrzyżowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Owszem winni są nieuważni kierowcy, ale skrzyżowanie jest wytyczone w mylący sposób. Za dużo ludzi źle tam jeździ żeby to był przypadek.
  • Odpowiedz
@Publius: Wielu ludzi ignoruje znaki drogowe i nic na to nie poradzisz. Mieszkam przy dość nietypowym układzie skrzyżowań z pętlą autobusową. Trudno nie zauważyć tam znaku "nakaz jazdy po prawej stronie", mimo tego wielu kierowców wjeżdża pod prąd, wielokrotnie doprowadzając do niebezpiecznych sytuacji.
  • Odpowiedz
@talee: No trudno się nie zgodzić z tym co mówisz, ale jednak na tym skrzyżowaniu naprawdę przydałoby się jakieś dodatkowe wygrodzenia na przykład.
  • Odpowiedz
@Publius przecież tam nie ma nic skomplikowanego. To nie wina organizacji ruchu tylko kierowców, którzy nie patrzą na oznakowanie albo świadomie łamią przepisy.
  • Odpowiedz
@Gordobalb: Trzeba zająć odpowiedni pas jeszcze przed skrętem w lewo. Stawiam flaszkę że co najmniej jedna na 5 osób będących tam po raz pierwszy się pomyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Publius obejrzałem ten filmik i widzę, że do skrętu w lewo są 2 pasy, a po skręcie są 4 i aż 3 do jazdy prosto. Osoba jadąca tak jak ty na ostatnim filmie zajmuje po skręcie albo skrajny lewy do kolejnego skrętu w lewo, albo 2 od lewej (jadąc wzdłuż linii prowadzącej), żeby jechać prosto. Także nie bardzo widzę, żeby właściwy pas trzeba było zająć jeszcze przed lewoskretem. Takie zachowania jak nagrałeś
  • Odpowiedz
@Gordobalb: Tak tak, masz rację bo myślałem o czymś innym a napisałem coś innego. Chodzi mi o to że skręcając w lewo już musisz wiedzieć ze po skręcie ten skrajny lewy nie jest do jazdy prosto.
  • Odpowiedz