Wpis z mikrobloga

Znajomego żona mówi mu, że ma wypić fervex. W czajniku masz wodę zrób sobie. Ok. Zrobił, pije. #!$%@? ale to ohydne - powiedział. Ale pomaga - powiedziała żona. Takie ohydne że zatykał nos podczas picia, ale był twardy i szklankę wypił. Zamiast pomóc się źle poczuł. Po chwili żona przerażona mówi:


#truestory #zdrowie #logikarozowychpaskow
  • 35
  • Odpowiedz
@tamdolicha ja miałem kiedyś lepszą opcję.
Zatkal się zlew w kuchni. Różowa nasypala kreta ale nic to nie dało więc zgodnie z logiką ich płci nalała pół zlewu wody w celu niewiadomym i dosypala kreta.
Oczywiście nic to nie dało.
Ja nie mogłem rozkręcić syfonu bo był stary, metalowy, a ja nie miałem narzędzi.
Więc postanowiłem spróbować odkręcić odpływ i jakoś dobrać się do reszty.
Wziąłem kubek i zacząłem wylewac roztwór kreta
  • Odpowiedz
@wysuszony: Wszystkie tego typu leki, to jedno wielkie oszustwo.
Ich skład, to właściwie tylko paracetamol i witamina C.

10 tabletek paracetamolu można kupić za 2zł. Do tego herbatka z cytryną i mamy to samo, co za kilkanaście zł :)

To coś jak różne wersje środków przeciwbólowych. Podstawowe wersje kosztują niecałe 2 zł, ale te super hiper i mega w kapsułkach - 4 razy więcej.
A przecież to jest to samo (
  • Odpowiedz
@Faraday: mało który z tych preparatów ma taki skład o którym mówisz. Paracetamol, feniramina, pseudoefedryna/fenylefryna to raczej norma, a nie witamina C jak mówisz. Chyba mi nie powiesz że tabletka paracetamolu i herbata z cytryną wykaże takie samo działanie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@wysuszony: Nie powiem.
Działanie Fervexu opiera się na cudownych właściwościach saszetek, w których umieszczony jest lek. Pobierają one promieniowanie kosmiczne z kosmosu i jonizują organizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paracetamol, to jest paracetamol. Bez względu na to, czy nazywa się Gripex, Fervex, Codipar, Apap, czy po staropolsku - Paracetamol.

Witamina C w owocach jest naturalna i wykazuje jakieś działanie. W lekach najczęściej znajduje się syntetyczna witamina, która
  • Odpowiedz