Wpis z mikrobloga

@Del: Czytałem że ponoć da się zainstalować sklep google play a co za tym idzie i aplikacje z niego. No dobrze, wszystkie nie, a procentowo to jak mniej więcej to wygląda?
@Del: bb emuluje apk
@wowk: Zainstalować można każde apk. Znakomita większość działa, na pewno nie jest to 30%. Nie będą działać jedynie aplikacje, które wykorzystują google services. Nie działa snapchat (można jakoś uruchomić ale trzeba założyć nowe konto, nie wiem czy snapchat ich potem nie banuje), nie działała też nawigacja Here. Co do taksówkowych apek to nie wiem, Uber działał.
@Gibbon: rozumiem, mi właśnie przede wszystkich na tych dwóch aplikacjach by zależało, reszta to dodatki. A co do Blackberry Priv to na nim oczywiście one działają bez najmniejszego problemu? I jeśli jeszcze chodzi o BB Priv to da się z tyłu te dwie diody jednocześnie uruchomić jako latarkę?
@fervi: Kiedyś był też projekt, żeby apk na WP odpalać. Ale umarło śmiercią naturalną :(.
@wowk @Gibbon @czaksniff: A tego nawet nie wiedziałem. Dlatego napisałem, że się nie znam. To co napisałem, to było moje domniemanie na podstawie tego, jak sytuacja kiedyś wyglądała.