Wpis z mikrobloga

@Dzonzi: nie obchodzą, mają wolne. Wolałbym te dni wolne w wakacje np. gdy jest ciepło. Wiem, że nie istnieje Mikołaj, a daję prezenty, wiem że nie istnieją smoki a puszczam wianki na Wiśle, wiem, że nie istnieje bóg, a piję w te grudniowe dni, jak reszta Polaków.
Tak naprawdę wszyscy świętują przesilenie zimowe


@ZeszytWKratke: XD co #!$%@?? XD
@a4z4a4: czyli z jakiego powodu?
Czemu tylko chrześcijanie obchodzą Boże Narodzenie akurat tego dnia?
11 grudnia też obchodziłyście święto?
@Dzonzi: to się pajacu bez szkoły doucz, dlaczego KK ustanowił je akurat 25.12. I tak samo jak katolicyzm sobie zawłaszczył to święto do swojego kultu, tak nie ma powodu dla którego ateiści nie mieliby obchodzić swojej skomercjalizowanej wersji pozbawionej całej mitycznej otoczki związanej z narodzinami jakiegoś bóstwa, a skupionej na rodzinie i wspólnym spędzaniu czasu. Jak jesteś zbyt głupi, by to pojąć to nie staraj się na ten temat dyskutować.
@Dzonzi: i co ma na celu to gdybanie, z pewnych powodów jednak ustanowił to 25.12. Bardzo możliwe, że byłoby obchodzone, ale w innym zakresie, pod inną nazwą np. tak jak jest obchodzone przesilenie letnie. Prawda jest taka, że w prostej lini obchodzisz przesilenie zimowe, a to że w różnych okresach czasu dodane do tego były różne bożki i historyjki i teraz jest to akurat Bóg chrześijański to jest to sprawa drugorzędna.