Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pewna bliska mi osoba z poza mojej rodziny (obca) chce przekazać mi większą sumę pieniędzy, niestety, musiałbym od tego odprowadzić aż 20% podatku co jest dla mnie rzeczą śmieszną, czy jest możliwość załatwienia tego w sposób legalny lecz z mniejszą stratą? Nawet nie mam tyle oszczędności żeby wyłożyć..

#podatki #ekonomia #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pewna bliska mi osoba z poza mojej ...

źródło: comment_omhFah5iRgdVDxt75De30ruMTLlXaKSB.jpg

Pobierz
  • 21
OP: proszę o sensowne odpowiedzi, bo póki co tylko @Daniello1219 dał sposób rozwiązanie problemu... nie mam zamiaru tych pieniędzy wydać na głupoty żeby je wziąć z ręki do ręki tylko chce je zainwestować, więc wszystko musi być udokumentowane bo nie chce żadnych problemów. Jestem gotów zapłacić podatek ale #!$%@?, bez przesady z tymi 20%

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
@AnonimoweMirkoWyznania: problemem nie jest przekazanie tylko zalegalizowanie srodkow. Jesli dla przykladu zarabiasz 5k PLN, a kwota o ktorej mowisz to np. 250k PLN to moze pojawic soe problem. Jak kupisz za cash mieszkanie to od razu po podpisaniu aktu dewelper zglasza umowe do US, jak bedziesz mial zbyt duza kwote (jedna wplata na konto) to moze sie zdarzyc, ze bedziesz musial podczas kontroli wyjasnic pochodzenie srodkow. Mysle, ze jedynm rozwiazaniem jest
Zaloz kilka rachubkow bankowych, wplac tam po malej czesci kwoty


@garniturowiec: masz plusa z tym że skarbówka ma sporo czasu na dopieprzenie się do tego po czasie. Zależy to oczywiście od kwot i tego jaki to US, ale to nie jest idealne rozwiązanie.