Wpis z mikrobloga

Miraski, czy ma ktoś z Was (i używa dłuższy czas) tego robota z #lidl?
Na papierze ma parametry takie, jakich potrzebuję, czyli duża micha (6,5 l) i moc (1300W) i kosztuje ok 25% ceny porównywalnego Whirlpoola. Okazja dobra, ale z jakością takiej taniochy różnie bywa. Ktoś ma z tym doświadczenie i się wypowie? 100€ za takie parametry to dobra cena.
#gotujzwykopem #gzw #bojowkapiekarska #pytanie #kiciochpyta
Pobierz dyniel - Miraski, czy ma ktoś z Was (i używa dłuższy czas) tego robota z #lidl? 
Na p...
źródło: comment_dupi4GfKuHogWwMpoy5BfhrseoR8PSz2.jpg
  • 41
@dyniel: :) ja nakrecilan się na Thermomix, ale naczytalam się o tym dużo dobrego i odpuscilam wydawanie tamtej kasy. Ten jest bardzo dobry, jak uzbierasz kasę po swietach to kupuj:)
@pucka25: kasa jest, kupię we wtorek, no chyba, że jutro będzie czynne (26 grudnia jest w Belgii dniem roboczym).

Co do Thermomixa, to koleżanka sobie kupiła i chwali, ale ona od zawsze mówiła, że w kuchni jest noga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla takiej osoby może się i nada, ale dla mnie to nie ma najlepszego sensu, bo po pierwsze za małe, po drugie ograniczone, po trzecie,
@dyniel: mój niebieski tez się cieszy :p ja coś potrafię sama zrobić, a to będzie taki dodatek i pomocnik do ugniatania, bo tego nieznosze. Kupuj, testuj i napisz opinie.
@chuckd: tutaj był wpis o pierwszej (i od razu bardzo ciężkiej) pracy. Nie żałuję zakupu. Dużą zaletą jest fakt, że obie końcówki do ciężkiej pracy są całe z metalu (pokrytego teflonem), nawet ich mocowanie. Końcówka do ubijania piany ma mocowanie z plastiku, ale to nie powinno być problemem, bo nie wykonuje ciężkiej pracy.
Wczoraj oglądałem jeden z modeli Philipsa i miał mocowanie haka z plastiku, a to prosi się o ułamanie.
@dyniel: Dzięki! A powiedz jeszcze jak to jest z tą jego mocą? Nie chce mi się wierzyć w te 1300W. Sprawdzałeś jaka wartość jest na tabliczce, na robocie? Moc znamionowa pewnie jest niższa, ale pytanie jaka jest dokładnie podana?
@chuckd: dobre pytanie, aż poszedłem sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moc na tabliczce znamionowej to 1300W. Najwidoczniej z robotami nie jest tak, jak z odkurzaczami, gdzie podawana jest tylko moc ssania, a nie znamionowa.
@dyniel: U, to nieźle... Pytam dlatego, że ostatnio nawet na maszynce do mięsa (zelmer) widziałem napis chyba 850W, a w rzeczywistości było chyba 300, jeżeli dobrze pamiętam.
@chuckd: to dziwne, że taka rozbieżność stosowana jest przy aparatach innych, niż odkurzacze. Zawsze warto sprawdzać, ja szukam zawsze aparatów o największej możliwej mocy znamionowej (i wyższym zużyciu energii). Taki sprzęt jest solidniejszy i dłużej posłuży. Porównuję to do silników samochodowych (150 KM z wolnossącego 2 litrowego vs 150 KM z wysilonego 1.0 z podwójnym turbo), bo tak to mniej więcej działa.
@chuckd: nie znam się na maszynkach do mięsa i nie wiem, jakie parametry są ważne. Na pewno bym trochę na ten temat poszukał i poczytał, bo skoro podają trzy wartości, to widocznie do czegoś ta wiedza jest potrzebna. Pozytywne jest to, że zwracasz na to uwagę i dobrze czytasz etykiety. Mniejsza szansa, że dasz się wkręcić producentom ( ͡° ͜ʖ ͡°)