Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jak to jest z umowa zlecenie? Jestem studentem, dostaje alimenty, ale jak znalazlbym jakas prace na te umowe, to wtedy ojciec mialby podstawe, by mi nie placic? Ofc tak czy siak, w pelni, z takimi zarobkami (jakies 500-700zl) nie bylbym sie w stanie samodzielnie utrzymac. Czy cos takiego mogloby dac mu podstawe, by wystapic do sadu o umorzenie placenia mi alimentow? Dodam, ze zawsze pracowalem na czarno, bo zawsze sie balem, by mi ich nie umorzyl, bo w zyciu nirmoglbym sobie pozwolic na kontynuowanie nauki i szczerze mowiac nie wiem jak to jest. Z gory dzieki, no i oczywiscie Wesolych Swiat Wszystkim!

#kiciochpyta #praca #prawo #alimenty #studia #zus ??
  • 12
@KiedysMialemKonto: http://www.rozwodowy.pl/pobieranie_alimentow_a_praca_na_umowe_zlecenie,403,p.html
art. 133
§ 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.

§ 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku.

§ 3. Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z
@KiedysMialemKonto: możesz pracować bez przeszkód, to ile zarabiasz, czy masz pracę czy nie a także Twoja majętność ma znikomy wpływ na wysokość alimentów oraz na wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego, wpływ na to mają te czynniki ze strony biologicznego ojca
@Pie_Man: jestem. Nawet wyżej masz przepis, który jasno wszystko podaje. Jak dziecko ma 18 lat i pracuje za 15 koła jako programista to nie, rodzice nie mają obowiązku świadczeń alimentacyjnych. Również to czy dana osoba studiuje i jak czy dziennie czy zaocznie ma znaczenie, więc jest zupełnie na odwrót niż napisałeś.
@Adams_GA: no właśnie chciałem wiedzieć czy jesteś czy nie, widać jesteś więc zamykam mordę ( ͡° ͜ʖ ͡°) o tym co przed chwilą napisałeś nie wspominałem z racji tego że dziecko jest gówniakiem jeszcze, u mnie w pracy jest dużo osób które płacą bądź pobierają alimenty więc mu napisałem mniej więcej co wiem, mam nadzieję że dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pie_Man
@Adams_GA jasne. Moja majetnosc nie ma wplywu na wys. Alimentow, bo zostale one zasadzone jak mialem 13 lat. Natomiast majetnosc dochody mojego ojca byly wtedy wazne (mama zgodzila sie na symboliczne 500zl). Natomiast moja obecna majetnosc/praca/czy jestem dtudentem czy tez nie ma wplyw na kontynuacje wplywania alimentow. Wroce do tego pozniej, bo wlasnie zaraz dziele sie oplatkiem. Wesolych jesxcze raz.