Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki. Mam do Was pytanie. Mam 23 lata, za równy rok mame kupuje mi małe mieszkanie we #wroclaw. Teraz mieszkam w małym miasteczku, a zawsze marzyłem o własnym mieszkaniu. Będzie to mieszkanie około 35m/^2, czyli chyba nazywa się to kawalerka. Mam teraz pytanie, czy Wrocław to dobry wybór na taką inwestycję. Czy znajdę tutaj pracę jako grafik komputerowy, ewentualnie nawet w jakiejś budżetówce, czy chociażby z rynkiem pracy we Wrocławiu jest dobrze? Chce mieszkać we Wrocławiu ponieważ bardzo mi się to miasto podoba, jest według mnie najpiękniejsze w Polsce :P Oraz czy 35 m^2, czy zmieszczą się na takiej powierzchni od biedy 2 osoby ;p?

#wroclaw #praca #nieruchomosci
  • 22
@vallagas: co do pracy - raczej bez problemów, we Wro jest dużo ofert dla ludzi kumających w IT i okolice. Co do mieszkania - w mieście takie kawalerki są baaardzo drogie jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Lepiej za taką kwotę rozglądnąć się za większym mieszkaniem pod miastem (Kąty, Leśnica etc.) jeśli szukasz czegoś na dłużej.

Na 35 m2 dwie osoby się spokojnie mieszczą, testowane na 16 m2 + łazienka i kuchnia
@vallagas: ale kawalerki we Wrocku mają po prostu sztucznie zawyżoną cenę - takich mieszkań jest mało, a popyt spory, więc deweloperzy czy pośrednicy krzyczą sobie cenę za m2 która jest wzięta z sufitu. Nie ma co napychać kabzy jakimś #januszbiznesu, lepiej rozważyć inną opcje, np. mieszkanie na peryferiach - tam masz większą pewność, że cena jest bardziej rynkowa i faktycznie odpowiada standardowi.
@vallagas:bo inwestujesz sporo a dostajesz pół produkt ktory ciezko nazwac mieszkaniem ile lat zamierzasz sie w tym cisnac ? po drugie dokładajac troche do wiekszego masz niezła inwestycje kora mozna pozniej wynajac za całkiem senswone pieniadze nawet jak juz nie bediesz chciał tam mieszkac
@hipotrofia: właśnie cały problem w tym ze sporo dokładać nei trzeba żeby to było normalne mieszkanie

jak dostanie tu robote to te 700zł kredytu na pare
@vallagas: nie wiem jak możesz chcieć tu mieszkać. Ja jestem tu już 5 lat i powoli dosyć mam tego miejsca, sporo z moich znajomych ma podobne odczucia. Korki jak #!$%@?, gdzie byś nie poszedł to kolejki, jak mam wsiąść do auta i przejechać pare kilometrów autem po tych #!$%@?, pamiętających hitlera drogach to jestem chory. Od pewnego czasu myśle o powrocie na wieś/do małego miasta bo Wrocławia mam po dziurki w
@vallagas: też tak kiedyś miałem ale szybko z tego wyrosłem. Na dzień dzisiejszy duże miasto nie ma do zaoferowania nic co by mnie tu trzymało. Wszędzie można dojechać samochodem, i nie jest to specjalnie męczące jeśli mieszka się gdzieś blisko większej mieściny.
@hipotrofia: wynajem jest jak najbardziej opłacalny, będziesz radziła każdemu żeby nie wynajmowali to potem nikt nie będzie wynajmował i ludzie którzy sa mobilni nie będą w stanie przenosić się między miastami czy krajami,