Wpis z mikrobloga

#programowanie #git #svn

Piszę projekt, ale zmuszony jestem wrzucać go co jakiś czas na SVN. Ale sam wolałbym pracować w GIT.

- Ja sobie bardzo często robię commity w GIT. // używam Git Bash (czasem Tortoisegit lub SmartGit)
- Na SVN chciałbym wrzucać tylko raz na jakiś czas większy przyrost. // używam TortioseSVN

Jak to najlepiej rozwiązać?
- Nie mówcie mi o narzędziach, które kopiują commity z GIT na SVN 1:1 czy integrują SVN-GIT. Bo nie chcę wrzucać każdego commita (poza tym one chyba tak średnio działają).
- Najprostsze rozwiązanie jakie się nasuwa, to dwa folder: robocze w GIT i to do SNV. I czasem po prostu kopiuj-wklej z pierwszego folderu, do folderu z SVN i tak robienie commita.
- A może w jednym folderze repo z GIt i SVN? Robiłbym commity GIT-em, a co jakiś czas commity SVN. Nie będzie to się gryzło? Te metapliki GIT-a nie będą się wrzucały na repo SVN-a? Ale wtedy pewnie będę miał popsute ikonki folderów (na Windowsie działam).
- A może zrobić repo GIT-a i dwa branche: branch roboczy oraz branch do SVN. Wtedy pracuję sobie cały czas na branchu roboczym i tam co chwila commituję, a co jakiś czas przełączam się na branch do SVN, robię kopię GIT-em brancha robocznego na tego drugiego i jak podmienią mi się pliki w folderze, to wtedy normalnie robię commita SVN (tylko w tym gitowym branchu byłoby repo svnowe). Nie wiem czy to nie przekombinowane i jak zacznę działać to czy coś się nie posypie (nie mam dużego doświadczenia).
  • 6
Podobny system sprawdza się w git-flow. Pracujesz regularnie na jednym branchu (developerskim) A co jakiś większy przyrost mergujesz go do głównego (mastera) i jego pchasz dalej na produkcję. W twoim wypadku było by to pchanie do svn.
@jacksai: @Expector: czyli to ostatnie rozwiązanie z branchami jest dobre? OK, dzięki. Tak zrobię.


@Jojne_Zimmerman: to jest Meld wbudowane w GIT-a czy oddzielne narzędzie? To działa tak, że po prostu cały czas kopiuje pomiędzy folderami i pilnuje, żeby były takie same? (I wtedy w tym drugim miałbym SVN i sobie robił commity).
@mk321:
to jest osobny program

otwierasz w nim 2 pliki, lub foldery i chodzisz od zmiany do zmiany i decydujesz co gdzie przerzucić

altem + strzałką przerzucasz z jednego pliku do drugiego, alt + strzałka w dół przejście do następnej zmiany