Wpis z mikrobloga

ej kumajcie jak ten typ od Kukiza dobrze mówi. Wygląda tak trochę średnio wiem, ale ja się w pełni zgadzam z tym co mówi... Bez kitu. Normalnie prosi o wyluzowanie. I ja też #!$%@? o to proszę was #kod #nowoczesnapl #nowoczesna #platformaobywatelska #razem #inni o wyluzowanie trochę. Protestujcie do woli, ale nie zakłócajcie pracy rządu bo to śmierdzi zamachem stanu dla mnie. A ja się takich rzeczy boję osobiście. To jest krew na ulicach ludzie. Dlatego popieram #kukiz w tej kwestii. I nie wiem, może nawet będę głosował bo to jedyny głos rozsądku jaki słyszałem ostatnio #polityka #pis #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #politologia #polska
blekitny_orzel - ej kumajcie jak ten typ od Kukiza dobrze mówi. Wygląda tak trochę śr...
  • 22
pierwsza sytuacja była jak stary Morawiecki odszedł od Kukiz.
Wczoraj dziwnym trafem część kukizowców znalazła się przy uchwalaniu budżetu. Czy głosowali na tak czy na nie bez różnicy jakby zabrakło do kworum to oni byli.
Było jeszcze kilka takich sytuacji.
Na necie wyczytałem, że są dwie wersje albo Kukiz jest ugadany z Kaczorem, że w ważnych sprawach wtedy kiedy trzeba popiera PiS albo po prosu Kaczor ma na niego haki.
Co dokładnie tak cię zabolało osobiście, że chciałbyś rewolucji i krwi na ulicach?


@blekitny_orzel: XD A skąd taki wniosek? Ja rząd PIS w pewnej części spraw popieram, niedemokratyczny przewrót to ostatnie czego bym chciał. Ale myśl, a nie rzucasz słowa na ślepo - PIS nie szanuje podstawowych zasad państwa prawa, przy jego standardach głosowań mogą uchwalić wszystko, zmienić Konstytucję nie wpuszczając opozycji na obrady, a zdemolowany TK nawet się nie zająknie,
Wczoraj dziwnym trafem część kukizowców znalazła się przy uchwalaniu budżetu. Czy głosowali na tak czy na nie bez różnicy jakby zabrakło do kworum to oni byli.


@J3ster: Cooo? To teraz wykonywanie pracy posła jest równoznaczne byciu "pisiorem"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@CrtZ: Nie jest. PiS działa jednak w pewnych granicach. Nie żyjemy #!$%@? w stalinowskiej Rosji. Coś się wam ludzie przywidziało. PiS jest legalną władzą i jasne, pozwala sobie na sporo ale nie różni się w tym specjalnie od żadnej innej demokratycznie wybranej władzy. Ogarnijcie się ludzie bo jeszcze przez wasze pochopne działania faktycznie dostaniemy tutaj Gułag.
@blekitny_orzel: Nie masz pojęcia o czym mówisz. PIS działa w pewnych granicach, ale usilnie dąży by te granice wyznaczała nie tradycja polityczna (jak w UK czy USA), konstytucja i przyjęte zasady ustrojowe (jak w Europie), a żeby sam je sobie wyznaczał (jak w Rosji).

A to po pierwsze - nielegalne, po drugie - dokładne przeciwieństwo państwa prawa.

Problem z takimi ludźmi jak Ty jest taki, że Ty nie zauważysz samochodu który
@CrtZ: Proszę cię, nigdy jakoś nie słyszałem wcześniej o żadnym "kryzysie konstytucyjnym" a jestem pewien, że mogło ich być sporo jakby się uprzeć. PiS nie robi nic nadzwyczajnego. Po prostu się wam wydaje, że robi. Ktoś usilnie powtarza, że robi. A on po prostu spełnia obietnice wyborcze. I dlatego ma dalej ogromne poparcie społeczne. Wy wiecie, że jakby teraz były wybory PiS by dostał jeszcze więcej głosów niż ostatnio nie?
@blekitny_orzel: Prawdopodobnie dostałby tyle samo lub trochę mniej, na co wskazują nawet najlepsze dla niego sondaże. Czekam na wskazanie mi w polskiej historii sytuacji w której nielegalnymi uchwałami odwołuje sie ustawy (!) a następnie nielegalnie odmawia się zaprzysiężenia legalnie wybranych sędziów, następnie przez rok nie publikuje się legalnych wyroków TK.

nigdy jakoś nie słyszałem wcześniej o żadnym "kryzysie konstytucyjnym" a jestem pewien, że mogło ich być sporo jakby się uprzeć.


To
@bvszky co ty gadasz? Opozycja totalna chcę nałapać elektorat, wolność mediów to chwytliwe hasło więc to się im uda. A PiS zamiast ustąpić to się z nimi sprzecza. Na prawdę wierzysz że wszyscy wyszli na ulice tylko dlatego że wywalono Szczerbe? XD PO i N opłaca się przeciągać ten konflikt jak najdłużej. Tak samo jak PiS zadeklarował że zagłosuję przeciw w ustawie o aborcji, a PO gdy się o tym dowiedziało chciało