Wpis z mikrobloga

Chodzę już jakiś czas na siłownie, przytyłem sporo, miałem swoje wzloty i upadki (ciężko mi utrzymać dietę, bo zwyczajnie nie cierpię jeść). Mam dziwny problem z okolicami łokcia (miejsce zaznaczone na obrazku), np. mam jeszcze sporo siły żeby wycisnąć sztangę, a przez kłujący ból nie jestem w stanie dokończyć ćwiczenia. Ból pojawia się wyłącznie podczas wyciskania sztangi/hantelek. Co robić? Nawet nie wiem do jakiego lekarza ewentualnie iść, bo nie boli mnie sam łokieć tylko jakby jakieś ściągno/mięsień obok.

#mikrokoksy #silownia help!
Adasi - Chodzę już jakiś czas na siłownie, przytyłem sporo, miałem swoje wzloty i upa...

źródło: comment_0NbUGumDy0xkd16KAZfP3M9XbBRIK10K.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mafiozorek: Około miesiąca, może nieco dłużej. Zapomniałem zupełnie o tym, bo musiałem zrobić sobie przerwę w siłowni. Teraz byłem w sobotę chcąc wrócić do formy i mnie szlag trafiał, że nie mogę ćwiczyć bo mnie łapa boli. Jak zrobiłem ostatnią serię na siłę (przezwyciężałem ból) to mi na minutę jakby zdrętwiał łokieć, ale szybko ustąpiło.
  • Odpowiedz
@Adasi: dobra, czas troche ogarnac temat bo to #!$%@? wyzej to jakis dramat...

czyli robiac triceps jednoracz hantlem zza glowy (film) nawet malym ciezarem rowniez odczuwasz bol?
Karoleer - @Adasi: dobra, czas troche ogarnac temat bo to #!$%@? wyzej to jakis drama...
  • Odpowiedz
@Adasi: na 99% problem lezy w "zbitym" tricepsie. jesli nie chcesz isc do fizjoterapeuty (choc zalecam, on ze znacznie wieksza fachowoscia i pewnoscia rozwiaze problem) pomasuj sie sam po tricepsie z naciskiem na bolace miejsce mocno wbijajac palce lub korzystajac z pilki tenisowej (albo do lacrosse) przy scianie (ewentualnie rollera jak na filmie). 5-10 minut dziennie na reke i problem powinien zniknac po kilku dniach.
Karoleer - @Adasi: na 99% problem lezy w "zbitym" tricepsie. jesli nie chcesz isc do ...
  • Odpowiedz
@Karoleer: Dziękuje bardzo za informacje. Popróbuję to co mówisz, jak nie przejdzie to pójdę do fizjoterapeuty.
@Demolka90: Dobrą rozgrzewkę zawsze robie, raz sobie zrobiłem krzywdę i do końca życia mam nauczkę ;)
  • Odpowiedz
@Adasi to git , a co zbicia trica to o tym nie słyszałem i nie twierdze że to nie to. Ale to co pisałem też nie oznacza że jest bzdurą. Ja poprostu miałem duże problemy ze stawami.
  • Odpowiedz
@Adasi: Mirek Karoleer w sumie wyczerpał temat. Jak masaż przyrządami nie pomoże faktycznie idź do fizjo. Też miałem podobny problem i z zabiegów manualnych bardzo pomogło rozklejanie przegród pomiędzy mięśniami. Nie jest to trudne (nawet całkiem proste) ale trzeba wiedzieć ,że coś takiego po prostu jest więc też nie każdy fizjoterapeuta to będzie umiał. Opaski na łokcie z też dają rade
  • Odpowiedz