Wpis z mikrobloga

Mirki ciężki temat.
Potrzebuję kupić deskę #snowboard
Mam za sobą dwa wyjazdy kilkudniowe i perspektywa że będę jeździł dalej. Nie chce więc wypożyczać ciągle sprzętu.
Na stoku czuję już się dosyć pewnie i chcę dalej się rozwijać.
Nie wiem czy szukać czegoś all mountain czy bardziej freestyle.
175cm 65kg but 40 (xD)
Jakieś dzikie zjazdy poza trasami w puchu raczej nie są moim celem, tradycyjnie, stok.
Jakieś sugestie? Halp.
#sportyzimowe #sport #gory

tomy86 - Mirki ciężki temat. 
Potrzebuję kupić deskę #snowboard
Mam za sobą dwa wyj...

źródło: comment_PUG0cntKBt2PRjyPHb3su8b9LZF1bGUi.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomy86: średniej miękkości decha, bardziej w stronę miękkiej ale nie kompletny makaron. AM sobie odpuść, bierz twin tipa do FS, i od razu ucz się jeździć na switch - to najlepsza rada której nikt mi nie dał, będziesz potem miał podstawę do FS. Kształt dechy całkiem waży - camber najlepiej trzyma krawędź, rocker najgorzej - wszystko pomiędzy zależy od konkret deski i producenta. Moim zdaniem na początek flat między wiązaniami,
  • Odpowiedz
@tomy86: ogarnij firme pathron , sam mam senseia, przetestowana na stoku ;-) ma profil rocker - micro camber - rocker, gdzie na srodku jest tak naprawde flatem, trzyma dobrze krawedz a na switchu smiga jak ta lala :-) nowy chyba 1100,
  • Odpowiedz
@tomy86: 156 za długa będzie, jak nie robisz hop w rozmiarze L to bez sensu, 152 to je maks panie. Na allegro też jest kilka desek Nitro we flacie, znajomek grube katy na niej robi i chwali sobie bardzo. Ja miałem kiedyś Misfita od nich i złego słowa nie powiem, do teraz u kolegi działa.
  • Odpowiedz
@tomy86: napisz na adechade.com na pewno cos poradza, mozesz tez skrobnac na snowboard.pl - siwex, Trzavolta, Marek23, Jamer i jest jeszcze kilku ktorzy na pewno pomoga. Ja rozgladalbym sie za czyms z: LibTech, GNU, NeverSummer, StepChild i ewentualnie budzetowa polska firma Pathron.
  • Odpowiedz
@sedziam: napisałem wczoraj do tego sklepu z Krakowa gdzie mają tą Volkl
http://allegro.pl/volkl-steaze-156-wide-super-cena-3style-krakow-i6640140877.html
@black_mayonnaise: pisałeś że to firma bardziej od nart i ja tak kojarzę nie przypominając sobie żebym kiedykolwiek widział na stoku dechę od tej firmy ale odpisali mi coś takiego.

Voelkl to znane deski, od lat jeżdżą na nich bdb riderzy, od Mateusza Ligockiego po Instruktorów wykładowców SITS. Nie przypadkowo. Jeśli już wiesz że przyszłości chcesz
  • Odpowiedz
@tomy86: voelkl robi deski, lub mozna napisac ze robil. Firma jest wystawiona pod mlotek, dokladniej - chca sie pozbyc dzialu snowboardowego. Duze prawdopodobienstwo jest, ze zniknie calkowicie. Tak to jest jak prowadzeniem interesow zajmuja sie ksiegowi a nie zajawkowicze...
Na allegro uwazaj na deski typu np. Nitro. Jest spory wysyp desek pozagatunkowych, to nawet nie jest 2 czy 3, tylko po prostu odrzut fabryczny. Nie pisze ze wszystkie ale sporo
  • Odpowiedz