Wpis z mikrobloga

Szukam niedrogiego aparatu do robienia fot na allegro. Fotki często niewielkich elementów więc z makro.
Ale mam pewien problem. Jako, że czesto robię fotki małych części to bywają problemy z jakością. Czasochłonne jest wyjmowanie karty z aparatu i wkładanie do kompa zrzucanie fot i ponowne robienie złego zdjęcia. Czy jest taki niedrogi aparat który można mieć stale podpięty do kompa i cykanie fot z podglądem live na kompie, a może nawet postawienie aparatu na statywie i obsługa jego z kompa? To było by lepsze.

Kolejna sprawa to tło. Chciałbym jakąś matę i oświetlenie, do tego. Z tym że wielkość fotografowanych przedmiotów to max 50x50x50cm więc i ta mata i oswietlenie musi być dopasowane. I co gorsza to są często brudne rzeczy i mata ta musi być trwała i łatwa do czyszczenia. Oczywiście fotografowany przedmiot jest czyszczony, ale często się stawa coś, a z środka coś wycieknie, coś się zakurzy i trzeba mieć możliwość wyczyszczenia. Powiedzmy, że płyny jakieś wyeliminuję, ale nie wyeliminuję ostrych krawędzi i kurzu.

#fotografia #allegro #esprzedaz
  • 5
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: No widzisz niestety nie mieści mi się to w kategorii "niedrogi". Naprawdę nie potrzebuję takiego czołgu gdzie i tak wszystko będzie na auto ustawione. Osobiście liczyłem, że ktoś zaproponuje mi kompakcik z taką funkcją.
  • Odpowiedz
Powiem tak. Prawdziwe makro to bez przesady wystarczy mi jak będzie można zrobić wyraźne zdjęcie przedmiotu 20x20mm. Nie muszę mieć widocznych szczególików, ot tyle żeby było widać napisy o czcionce 1-2mm i tyle. Nawet 10 letni canon a60 radził sobie. Jednak musiałem często robić 2 zdjęcia bo albo niewyraźne, albo prześwietlone, albo za ciemno.
Pomyślałem sobie, że sporo czasu można zaoszczędzić jak się ustawi aparat na statywie i będzie na bierząco robić
  • Odpowiedz