Wpis z mikrobloga

To za co nie cierpię swojej roboty. Możesz zwiedzać, poznawać nowe miejsca, codziennie być w innym miejscu. Wtedy przychodzi on, odpoczynek tygodniowy w trasie. Książki wzięte w tę trasę już przeczytane, filmy obejrzane, na spacer nie pójdę bo mróz, wiatr i mgła. Zdjęcie 800kg kakałka dla większej atrakcyjności wpisu
#pracatruckeramnierozpierdziela #nobodykiers #gownowpis
Pobierz
źródło: comment_GHietPeOJaTloZZ8faobTCesrSyQbV0S.jpg
  • 12
@absoladoo: jak to działa - jesteś w trasie i masz tydzień przerwy od jazdy i stoisz gdzieś na parkingu z motelem? mi są znane systemy 3/1, z powrotem na tydzień do domu, ale rozumiem, że jeździsz zagranicą, tak? towaru nie kradno? nie psuje się? chociaż kakałko chyba może sobie postać( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tolstyy00 Jeżdżę tam i z powrotem do Francji, Hiszpanii i Portugalii. Trasa wychodzi między 5, a nawet 12 dni. Potem 3-4 dni w domu i od nowa ogień. Po 6 dobach w trasie muszę miec na przynajmniej 24h przerwy i to wypadło dziś rano :/ Bywa że trasa jest krótka, ale w niedziele jest zakaz jazdy więc i tak kiszę się na parkingu.
Towar kradną, nacięta plandeka to nic niezwykłego. Na szczęście
@Dziambelll To nie ja zabezpieczałem ten towar, za to ja go przerzucilem na nową paletę na rozładunku :p Mogłem przy wyjeździe z bazy przerzucić dodatkowy pas, a tak w ogóle pojedyncza paleta nie powinna stać za ostatnią osią :)
@tolstyy00 odkąd ruszę to mam 13h pracy, 3 razy w tygodniu mogę przedłużyć do 15h. W tym 9h lub dwa razy w tygodniu 10h jazdy. Maksymalnie można jechać 4,5h i potem minimum 45 minut przerwy. Po takiej dniówce odpowiednio 11h lub 9h pauzy. Tak w dużym uproszczeniu:)
@absoladoo:
Tez przeczytalem w trasie ksiazki Masy. Z duzym przymruzeniem oka trzeba podchodzic ;)
@tolstyy00:
Jest mnostwo rozkmin. Czas jazdy dzienny tygodniowy miesieczny... Urlopy, skracanie czasu odpoczynku, wydluzanie czasu jazdy. Dopoki sam nie bedziesz musial tego przestrzegac to nie zrozumiesz xD a i tak kierowcy maja z tym problemy
@PanKracy582: nie dziwię się, że mają problemy - sam bym się pogubił w kontrolowaniu czasu jazdy i ogarnianiu tego wszystkiego. ja na szczęście do 3,5t, więc problemów brak, jedynie czasami dłużej niż 12h w pracy, to trzeba rozpisać godziny, by nie przekraczać 12h. ciężka praca, co zrobić.