Wpis z mikrobloga

3 863 - 1 = 3 862

Tytuł: Myszy i ludzie
Autor: John Steinbeck
Gatunek: klasyka
★★★★★★★

Dla mnie to przede wszystkim powrót do tematyki i klimatu znanego z Gron gniewu. Raczej, ponownie, mało optymistyczna lektura.

Jeśli ktoś chce posmakować prozy Steinbecka, to wydaje się niezłym wyborem, choć osobiście cieszę się, że zaczynałem od Gron gniewu, które opowiadają podobną historię, ale oferują o wiele większy rozmach, głębsze zrozumienie opisywanych zjawisk etc. W jakimś sensie - jeśli wolno mi tak napisać - Myszy i ludzie mogą też być "spoilerem" dla lektury GG.

#ksiazki #steinbeck #czytajzwykopem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
kurp - 3 863 - 1 = 3 862

Tytuł: Myszy i ludzie
Autor: John Steinbeck
Gatunek: klas...

źródło: comment_GiV7UCojF37jSTEHMCItPWmQezByIi02.jpg

Pobierz
  • 9
ssiedzi w kolejce na czytniku do czytania moż e w święta nadrobię bo jadę do rodzinki to tyle będę miał ciekawego do roboty.
@kurp: I postać Murzyna z ZM i postać Lenniego z MiL to nieskalani, absolutnie niewinni swego losu, nieporadni życiowo bohaterowie, którym czytelnik/widz po prostu musi współczuć, to szantaż emocjonalny. Drugi akapit tej recenzji dobrze opisuje zabieg upychania do filmow/ksiazek takich postaci: http://www.filmweb.pl/reviews/Zanurzy%C4%87+si%C4%99-5254
Tylko nie pisz, że Steinbeck zastosował to samo w "Gronach gniewu", bo mam zamiar przeczytać...
@kurp: nie zgadzam się z zarzutem o tanim chwycie emocjonalnym. Dla mnie Myszy i ludzie to książka perfekcyjna, w której nie ma zbędnego rozdziału, strony, zdania, a wszystko zmierza do idealnego końca.