Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy. Czy bylibyscie zainteresowani artykułem na temat coraz bardziej popularnych środków do stylizacji włosów jakimi są pomady? Jestem dosyć solidnie obeznany w tym temacie łącznie z tworzeniem własnych pomad i mógłbym napisać jakiś tekst wprowadzajacy o tym co to w ogóle jest, jakie są rodzaje, jak je stosować itp. Zostawcie plusa jeśli jesteście zainteresowani i wtedy przez weekend napiszę jakiś artykuł :) uprzedzając pytania, są takie artykuły w internecie, ale uważam, że są średnio napisane i trochę brakuje w nich wyjaśnień
#pomada #wlosy #modameska i może jeszcze #streetwear (nie zjedzcie mnie za to)
  • 51
@BumbOlo: A używałeś tej pasty (Beach Matt powyżej) tak żeby ogarnąć różnice? Bo rozumiem co napisałeś, ale czy masz wiedzę empiryczną? Ona jest genialna, ale jak jest coś lepszego to chętnie spróbuję. Jednak nie chce mi się wydawać tyle kasy skoro nie ma aż tylu różnic. Wybory, wybory. Ja mam długie, cienkie i rzadkie, dlatego ciężko coś znaleźć.
@BumbOlo: a jakbyś miał porównać to: Schwarzkopf OSIS Mess up z pomadą to jak to wypada. Mam gęste i sztywne włosy i szukam czegoś bez połysku. To co podałem mi przypasowało ale moze znasz coś lepszego?
@Rain_: Ogólnie Suavecito złą firmą nie jest. Używałem od nich Firme hold i zwykłej pomady. Firme hold jest całkiem dobry i z tej firmy chyba najlepszy co można wziąć, ale osobiście polecałbym wziąć na początek Reuzel blue lub słabszą Reuzel red
@kazislav: Jak najbardziej. Na początek nie wybrałbym nic innego. Teraz w zależności od efektu jaki chcesz uzyskać możesz wziąć wodną, która łatwiej się zmywa i robi coś na styl skorupy, czyli raz ułożona fryzura trzyma się cały dzień, czyli Reuzel Red lub mocna Blue, albo możesz wziąć woskową Green lub mocną Pink, które ciężko zmyć, ale pozwalają na poprawianie fryzury przez cały dzień i mają fajne olejki, które odżywiają włosy
@deny06: Jeśli to jest coś podobnego do beach boy'a to tak, używałem. Ogólnie u mnie beach boy tracił chwyt w połowie dnia i włosy leciały gdzie chcą, po przejściu na pomady wodne już nie mam tego problemu. Ostatnio wyszła, według mnie, bardzo dobra alternatywa o nazwie Uppercut Deluxe Matt pomade (nie mylić z beznadziejnym matt clay). Kilku moich znajomych przeszło właśnie z beach boy'a na tą i mówią, że już nie
@Corq: Jeżeli zależy Ci na czymś matowym to polecam jakąś glinkę lub matującą pomadę wodną. Myślę, że jeśli chciałbyś zapuścić włosy lub zrobić sobie jakąś bardziej wymagającą fryzurę to ten Schwarzkopf mógłby jej nie utrzymać. Możesz sprawdzić Uppercut deluxe, Papillon fiber matt, Baxter of california clay pomade lub Matt cream paste od Waterclouds.
@deny06: Kumplu, zrezygnuj z tego syfu, używałem z pół roku i zniszczyło mi włosy bardziej, niż używanie innych przez dobrych kilka lat. Włosy wypadały jeden po drugim.

@BumbOlo: Masz coś ciekawego do fryzury właśnie takiej, która włosa nie zniszczy, nie zrobi go słabym, żeby nie wypadał, a przy tym w miarę względnie utrzyma te fryzurę +/- 10 godzin?
@silverm: Nigdy nie miałem z tym produktem styczności, ale zapewne zachowuje się jak zwykła pasta, czyli do krótkich lub średniej długości prostych włosów daje radę. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz po produkcie. Czy będzie się świecił mocno, lekko, czy będzie matowy, czy raz po nałożeniu ma zrobić skorupę i nie puszczać przez cały dzień, czy jednak chcesz móc coś poprawić i mieć lekkość włosów?
@siwy24: Celowałbym w coś woskowego lub glinkę. Z glinek mogę polecić Baxter of california Clay pomade lub Lockhart's Authentic Professional Matte Clay, z woskowych Reuzel green lub Schmiere Mittel, przy czym glinki dają lekki matowy wygląd, a woskowe mają to do siebie, że dają połysk przez co włosy wyglądają na zdrowsze, ale trochę bardziej tłuste
@siwy24: Zapomniałem dodać, że glinki nazywają się w ten sposób przez to, że faktycznie w sobie zawierają glinę, a dokładniej kaolin, który zapobiega łamaniu się włosów. I taka porada - unikaj Uppercut Deluxe Matt Clay jak ognia