Wpis z mikrobloga

@amdziak: moja ma 3 miesiące,
od początku nas uprzedzali żeby trzymać przy cycu tylko do jedzenia, jak usypia - obudzić jak znowu uśnie to do łóżeczka i kimono, żeby się nie przyzwyczaiła przy nim spać [jak to mówili, "cyc nie jest do zabawy" (dziecka, oczywiście :-> )]. U Was widzę już za późno, ale spróbuj odzwyczaić, im wcześniej tym lepiej, na początku pewnie popłacze, ale niech się uczy że #zycieboli
@amdziak: do usypiania polecam:
- otulanie, owijanie ciasno - kocykiem, otulaczem
- biały szum - włączcie jej suszarkę albo z YouTube jakikolwiek biały szum, jest full nagrań, nawet wielogodzinnych :) ja mam jakąś aplikacje na telefon z dźwiękami suszarki, deszczu, itp.
- smoczek? Nie każdy dzieć chce, moje akurat są bezsmoczkowe ale często pomaga
- przysiady z dzieckiem na ręku :D u nas starszy syn długo tylko tak zasypiał...

3 tygodnie
@amdziak: a co robicie żeby Zuzia nie zasnęła?
A może się najada tylko lubi być blisko? A może do tej pory zawsze zasypiała przy mamie i nie umie inaczej? Cieżko zgadnać na odległość. Może też być tak, że faktycznie malutka się nie najada i męczy żonę, zmeczona żona ma mniej pokarmu, wiec mała chce jeść częściej. W tej sytuacji spróbuj odciążyć żonę i nie dać zasnąć małej przy jedzeniu. Parę dni
@Dionizja: próbujemy ja budzić mówiąc do niej, ruszając ja. Do tej pory przez pierwsze prawie 3 tygodnie bez problemu spała w swoim łóżeczku/wózku i nie było żadnych problemów...
@amdziak: moje świetnie zasypiały jak się do nich mówiło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Córę najlepiej wybudzał mąż drapiąc nieogoloną brodą w bose stopy. Syna wystarczyło łaskotać pod brodą i za uszami.
Pewnie kryzys laktacyjny Was dopadł. Zrob żonie coś dobrego do picia i niedlugo bedzie lepiej.
@amdziak z naszą córką było tak przez pół roku..... Pomagała chusta. A jedzenie się unormowalo dopiero jak przeszła na butelkę. Żona pół roku walczyła z cycem...

Ps.

Nie słuchaj o "odzwyczajaniu" od tulenia i noszenia. 9 miesięcy siedzisz sobie w ciepłym, to po wyjściu potrzeba dużo czułości ;)
@amdziak: budzic jak zaczyna usypiac. Ma sie najesc i juz nie byc na cycu wtedy. Tak jak inni juz zreszta tu powiedzieli. Za uszkiem albo lekko po zeberkach (nie za mocno) i sie rozbudza.