Wpis z mikrobloga

frosting


@Aagra: W sensie lukier? Chyba wystarczy na ciepło rozpuścić dużo cukru pudru, tak że jak ostygnie to zakrzepnie. Generalnie im więcej cukru pudru, tym będzie gęstsze, tak na logikę :)
@wylly31 frosting to też coś a'la masa do babeczek/ciast. Może być maślany albo właśnie niby lukier. Myślałam, że może serowo maślany siadzie najlepiej jako, że samo masło pewnie by padło.
@Aagra: kiedyś na zajęciach robiliśmy typowe "cupcakes", frosting zastygł i trzymał się bez problemu, zrobiony z masła i cukru pudru. Niestety nie mam jak sprawdzić proporcji, bo książka z przepisami należała do college'u, ale myślę, że kluczem jest ilość cukru pudru. Masło (takie w temperaturze pokojowej) trzeba zmiksować na kremowo,. Możesz spróbować w proporcjach ok 1:2-2.5 (np 200 g masła na początek i 400g cukru pudru i ewentualnie potem dosypać do
@Aagra: powiem tak, jak dla mnie to było za słodkie po prostu. Sam cukier. Ale ja ogólnie nie przepadam za typowym frostingiem z tego względu :) Aromat to pewnie dobry pomysł. Można też kupić taki "krem" gotowy, kiedyś robiłam dla dzieci brata z waniliowego.