Wpis z mikrobloga

#pzu #oc #motoryzacja #prawo
Kupiłem auto i przepisałem OC na swoje dane (imię nazwisko itd). Ostatnio zmieniłem tablice i dostałem nowy dowód rejestracyjny. Niestety PZU stwierdziło, że nie przepisze mi OC na nowe tablice. (Jak wysłałem mejla nie dostałem odpowiedzi, jak dzwoniłem powiedzieli żebym poszedł do stacjonarnego punktu, poszedłem i powiedzieli mi tam, że nie mają systemu na to OC i żebym wysłał mejla... #!$%@? błędne koło). I teraz takie pytanie - jeżeli mam wszystkie paperi na auto i OC w którym wszystko się zgadza oprócz numeru rejestracyjnego to czy policja / UFG może mi coś zrobić?
  • 7
@Atomic_Cookie: zasadniczo vin się zgadza jako główny identyfikator auta, więc nie sądzę aby mieli się doczepić. Niemniej jednak powinieneś przepisać oc - truj dupę w PZU, może trafisz na bardziej kumatego pracownika czy coś, lepiej mieć wszystkie papiery czyste.
@Atomic_Cookie: Nie przejmowałbym się policją, tylko ubezpieczycielem który w razie wypadku będzie próbował wszelkimi sposobami uniknąć wypłaty odszkodowania. Tak to niestety w Polsce działa więc byłbym bardzo ostrożny.