Wpis z mikrobloga

Ale gardzę węglowodanami.

Typowa wizyta u dentysty:
- Witam, Pan znowu na transplantację żuchwy?
Albo wśród znajomych:
- Słabo wyglądasz
- Noo... spałem dzisiaj 3 godziny.. :/

A jak wygląda wizyta u dentysty bez węgli w diecie?
...
I wśród znajomych:
- Słabo wyglądasz
- Noo... ostatnio spałem w środę, w zeszłym tygodniu xD

#mirkokoksy #keto #heheszki
  • 17
  • Odpowiedz
bez węgli


@Pimpuszek: W sensie 0 carb?

węgle tak zmieniają?


@bmFwaXN6IG1pIG5hIHB3: Bez węgli w pierwszych dniach, jeśli nie pijesz odpowiednio dużo, mocno się odwadniasz, więc wyglądasz na zmarnowanego i zmęczonego, poza tym, zaburzona gospodarka elektrolitowa i brak węgli powodują zaburzenia snu.
  • Odpowiedz
@rdza: mózg potrzebuje ww nawet na keto należy spożywać odpowiednią ilość ww, ja uważam że keto to nic dobrego, taki odgrzewany kotlet teraz na topie ale powoli już mija moda
  • Odpowiedz
mózg potrzebuje ww


@Larkin21: Od tego mamy glukeogenezę;)

ja uważam że keto to nic dobrego,


@Larkin21: #!$%@?ąc od tego czy to coś dobrego czy nie - niektórzy po prostu dobrze czują się na niskich węglach.
  • Odpowiedz
@zielakowy: źle sformuowalem wypowiedź glut będzie działa i mózg będzie działał ale namnażanie się ciał ketonowych w tk obwodowych może doprowadzić do kwasicy i to skonvzy się dla mózg jak ogólnie dla organizmu źle, a co raz częściej biorą się za to właśnie amatorzy bez żadnej wiedzy
  • Odpowiedz
@Larkin21: nie widzisz roznicy miedzy nutrition ketosis and ketoacidosis. ketoacidosis tworzy sie jedynie wtedy kiedy masz duza ilosc cukru we krwii wraz z cialami ketonowymi, dzieje sie to jedynie w srod chorych ludzi na cukrzyce - i to nie wtedy kiedy stosuje diete keto. powtarzasz mity ze stron jako zdrowie onet czy tym podobne.
  • Odpowiedz
@Larkin21: sam jestem na tej diecie o dluzszego czasu, znam wiele osob ktore tez sa na keto. znam lekarzy bedacych na keto od 10 lat, jest tez sporo sportowcow tez uzywajacych keto diete.

prosze poczytaj troche o tym, nikt nie kaze ci tego robic, chociaz gdybys sporbowal to moze zroumialbys o czym mowie.
  • Odpowiedz
@Larkin21: wracajac jeszcze do wypowiedzi Twojej na temat keto i mozgu. keto jest stosowana ze swietnymi skutkami we wszelakich chorobach mozgu w tym epilepsji, alzheimera, parkinsona, stawrdnienie rozsiane itd itd
  • Odpowiedz
@Larkin21: Jak masz zdrowy organizm to nigdy nie dojdzie do kwasicy, bo trzustka na to nie pozwoli wydzielajac insuline. Co innego jak ktos choruje na cukrzyce typu 1.
  • Odpowiedz