Wpis z mikrobloga

Jak tam Mirki znacie coś lepszego na przeziębienie niż "święta trójca" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zwłaszcza pan czosnek robi robotę.
Gardło praktycznie od razu przestaje boleć po porządnym przeżuciu ząbka.

A i jak ktoś miałby potężny katar (z dość płynną wydzieliną), nie mógł przez to spać, to polecam pozycję gdzie twarz jest równolegle do podłogi, nosem w dół, cała wydzielina zamiast do gardła powinna ściekać na zewnątrz, gardło mniej boli, po chwili nos robi się drożny.

#medycyna #zdrowie #dieta #przeziebienie #grypa < w rozumieniu potocznym, bo przy prawdziwej chyba nie za bardzo pomogą te sposoby, tylko Tamiflu.
Pobierz FX_Zus - Jak tam Mirki znacie coś lepszego na przeziębienie niż "święta trójca" ( ͡° ...
źródło: comment_k7BegCFFuSR0ZipuONFUQdckePBkHKZU.jpg
  • 8
@FX_Zus: A potem jedziesz w autobusie z gościem który prycha i chrycha a przez pół godziny potrafi przełknąć tyle kisielu z nosa że ja bym nie dał rady albo by mi się cofnęło, ale on jest zdrowy!
@FX_Zus: dorzuc suplementecaje witamina D3, no i porzadny rosol czy to z kurczaka czy na kosciach. polecam jeszcze olejek z oregano dodanego do napoju (niesmaczne i ostre wiec max kilka kropel). duzo, duzo wody i dobra goraca kapiel z dodatkiem olejkeow eterycznych tj drzewo herbaciane czy eukaliptus :)
@biadolique: spokojnie kolego od dość dawna nie podróżuję autobusami.
Ale fakt już czuję się zdrowy (no prawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@alyszek: trzeba wykazać się kreatywnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zielakowy: faktycznie o rosole zapomniałem, na przeziębienie też zawsze dobrze robił. Dzięki za resztę wskazówek.
@FX_Zus: Mnie na gardlo pomaga szklanka goracej wody z lyzka soli. Wiekszosc osob sobie plucze tym gardlo, ale ja nie umiem tak plukac, zeby ta mikstura trafila do gardla, wiec pije to obrzydlistwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak kilka razy dziennie. Na drugi dzien widoczna poprawa, a po 2 dniach nie boli.
@tsssuu: soli? Nie jestem lekarzem ale nie brzmi to za dobrze. To tak jakby ranę posypać sobie solą, chyba nie jest to najlepszy sposób. Osobiście bym tego nigdy nie spróbował. Tkanki przy infekcji są podrażnione, sól jeszcze bardziej je podrażni. Jedyne co można moim zdaniem zrobić to je jakoś łagodnie nawilżać, organizm sam powinien zrobić resztę (jeśli nie jest to jakaś poważna infekcja).

Polecam też spróbować czosnku, sam nie wiem jak