Wpis z mikrobloga

Szukam pracy, tak naprawdę jakiejkolwiek na początek, byle nie siedzieć bezczynnie na dupie. Zadzwonili w sprawie gównoroboty za zawrotną kwotę 7zł netto/godz. Przyszłam na rozmowę, a pani mi mówi, że na umowie to mam wpisane 6zł netto, ale mam się nie martwić, bo wypłacają 7zł... Taka ściema to częste praktyki? W głowie mi się nie mieści jak tak można.

#praca
  • 23
@instinCtoriginal: standardowo do UK bo angielski znam całkiem nieźle ale znam osoby, które mieszkają w Holandii i tam też jest całkiem nieźle, jeśli myślisz o emigracji to polecam z całego serca tylko musisz uważać na typową polską patologię, której wszędzie jest pełno i to oni robią nam za granicą taki zły PR
@instinCtoriginal: Z tą pracą to racja ale czy warta jest tego syfu, mając na uwadze "Jestem z Polski" mierzyć się z tym codziennie nie jest proste. Nie wiem ile masz lat ale 15 lat temu to można było mieć lipę. Teraz przy tym bezrobociu ? Wystarczy spojrzeć jak ludzie z tego portalu przebierają jak w rękawiczkach oferty pracy. A i pracodawca nie ma lekkiej reki do zwalniania czyt. niskie bezrobocie.
@instinCtoriginal: Można tak powiedzieć. Nie tyle co tęsknota za ojczyzna bo stać cie przecież na ten bilet. A podejście gospodarzy i bardzo często rodaków... "Do dziś po niektórych polskich braciach nie mogę się otrząsnąć". Wiesz jednak koniec końców pieniądze to nie wszystko. Dla pieniędzy nie stracę godności... jak panie w słynnym zawodzie. ! Trochę tych pieniądzorów odłożyłem. Najgorzej się patrzy jak pary przyjeżdżają "ciężki temat"
@Piskariota: niby pieniadze to nie wszystko ale jak nie wiesz co z toba bedzie za pol roku to tylko o petli sie mysli... z tym powiedzeniem bym sie zgodzil ze okej pieniadze to nie wszystko ale w momencie jak masz do nich staly dostep.