Wpis z mikrobloga

Oglądałem Westworld na bieżąco i moim zdaniem ogromny szacunek dla HBO za reklamę.
Tyle osób uwierzyło HBO jaki ten serial jest dobry i przełomowy, a moim zdaniem ten serial był strasznie nudny i słaby aktorsko(jedynie oprócz Hopkinsa). Postacie są płytkie, jednowymiarowe, dialogi słabo napisane, a cały serial strasznie przewidywalny. Na biężąco czytałem reddita i w sumie nic mnie nie zaskoczyło, słabo tak wszystko dostać na tacy.
Nie rozumiem czemu HBO tyle wydało na reklamę takiego przeciętnego serialu, a dużo lepszy moim zdaniem #theleftovers tej samej stacji prawie nie był popularyzowany i mało kto go zna.
#seriale #hbo #westworld
  • 31
  • Odpowiedz
@wulgarny_tomasz: na reddit nie siedzą scenarzyści, tylko zwykli spostrzegawczy ludzie i to starczyło by przewidzieć ten serial w każdym elemencie. Prawie każdy serial ma zaskakujące rozwiązania, a westworld nie.
  • Odpowiedz
@Sim0n97: no właśnie, starczą jakieś promowane artykuły i ludzie powielają te opinie. Moim zdaniem artykuły jak i recenzje naekranie są bardzo słabe ostatnimi czasy(jakby ktoś im płacił ;)). Jak oglądałeś The Leftovers to nie rażą Cię drętwi aktorzy w Westworld? Aktorsko to Westworld jest moim zdaniem jednym z gorszych seriali HBO.
  • Odpowiedz
@Hahazard: a tak z ciekawości. Mam trzy pytania:
- Oglądałeś Grę o Tron? Jak tak to podoba Ci się?
- Oglądałeś Mr Robot? Jak tak to podoba Ci się?
- Oglądałeś The Leftovers? Jak tak to podoba Ci się?
  • Odpowiedz
@ThePawel: murzynka z zarządu do aktorski dramat, Hopkins i Ed Harris genialni. Androidy z reguły mocno średnio, ale z drugiej strony to jednak zaprogramowane roboty. Evan Rachel Wood za to była świetna w ostatnim odcinku, gdzie można było pokazać jej zmianę. Generalnie jest dobrze, ale w HBO było kilkanaście lepszych aktorsko seriali
  • Odpowiedz
@ThePawel: Leftovers kiedyś chciałem oglądać i w sumie po Westworld i Belfrze szukam jakiegoś dobrego serialu. Mógłbyś rozwinąć w 2-3 zdaniach czemu warto i w czym lepszy wg. Ciebie od W-world?
  • Odpowiedz
@Hahazard: Ja w serialu najbardziej sobie cenię bohaterów. Dużo bardziej niż historię. W The Leftovers bohaterowie są wielowymiarowi i nieźle zagrani, ich historie są ciekawe i po prostu ich losy zaczęły mnie obchodzić. W Westworld np. wszyscy mi się wydają nudni i nikt mnie nie interesuje, kto by nie zginął jest mi obojętne(trochę przez to, że to roboty w większości).
W The Leftovers temat przewodni serialu to zniknięcie 2% ludności ze
  • Odpowiedz
@ThePawel: Hmm no spoko, ale co to znaczy "serial oparty na bohaterach"? W każdym serialu masz jakichś bohaterów i ich a to, że w Westworld akurat wydali Ci się nudni a w Leftovers nie to żaden argument. Znasz jakiś serial, który nie jest oparty na bohaterach? :P
  • Odpowiedz
@Hahazard: Chodzi o to, że fabuła jest poboczna i portrety/rozterki bohaterów są ważniejsze, coś jak Lost lub Sense8.
A jednak w Westworld najważniejszy jest klimat i historia o robotach, nie oglądasz tego serialu by patrzeć na przemianę Dolores tylko dla historii buntu Robotów i dylematów moralnych. Inne seriale nie oparte na bohaterach:
Narcos, Vikings, Stranger Things, Gomorra, Utopia, Sons of Anarchy - to takie przykłady które mi przychodzą do głowy.
  • Odpowiedz
@ThePawel: Typowe gadanie osób, które podeszły negatywnie do tego serialu jak fabuła zaczynała być pokręcona, nie połączyłeś wątków, szukałeś pomocy na reddicie gdzie pewnie też nie ogarnąłeś tego. Jak coś nie jest proste i wyłożone na tacy to nie znaczy, że jest słabe albo głupie, często to znaczy że powinieneś poszukać czegoś lżejszego i nie pisać tak słabych wpisów. Jednowymiarowe postacie i słabe dialogi, o losie
  • Odpowiedz
@Tang0: eee co jest pokręcone w westworld? Serio? Wymień mi jedną pokręconą rzecz, bo ja serio nic nie widzę.
I jaka postać jest wielowymiarowa?
William, William po 30 latach, Logan, Theresa - oni wszyscy są tak prości, że to woła o pomstę do nieba. Jedna cecha definiuje całą postać.
  • Odpowiedz
@ThePawel: Zakładam, że od początku wiedziałeś wszystko o Dolores, o tym co będzie się kryło za 'labiryntem', wątek Arnolda rozpracowaleś jak zobaczyłeś Bernarda, a MIB to już w ogóle, prościzna.
  • Odpowiedz