Wpis z mikrobloga

@FireDash: Mnie jest wszystko jedno czy okrada mnie nieuk czy osoba wykształcona.
Chciałbym mieć prawo do referendum - wtedy nie miałoby znaczenia kto rządzi.
Weź plusa na pocieszenie.
@Ofacet: Co w tym złego, że ludzie chcą płacić niskie podatki i dostać od państwa jak najwięcej dobrych usług?
W Szwajcarii najwyższy VAT wynosi 8% a drogi i kolejne są bardzo wysokiej jakości.
@Reste: Twierdzisz, że prawo do decydowania o sobie to szczegół? Mnie się wydaje, że to kwestia zasadnicza.
@FireDash: @Ofacet: Z tego co wiem, każda taka dyskusja kończy się stwierdzeniem, że Polacy to idioci. Co ciekawe, jak rozmawiałem o tym z Grekami to oni też twierdzili, że Grecy to idioci. W Szwajcarii też są politycy, którzy twierdzą, że Szwajcarzy nie dorośli do referendów.

Wynika to ze "złudzenia ponadprzeciętności". Uważacie siebie
Tu nie chodzi o korupcje, zlodziei itd. Tylko o to, ze rzadza nami ludzie bez odpowiedniego wyksztalcenia i wypowiadajace sie tak jak jakies trolle z wykopu.


@FireDash: Wyobraź sobie blok mieszkalny, którego mieszkańcy chcą naprawić dach. Zrzucają się po 1000zł (razem 30 000zł) i mają do wyboru dwie opcje działania:
- mogą powierzyć swoje pieniądze wykształconemu ekonomiście ale bez umowy i bez świadków
- albo małpie
Czy w takiej sytuacji inteligencja