Wpis z mikrobloga

Szanowne Mireczki,

od września miałem okazję korzystać z rozpisanej pod siebie diety nisko-węglowodanowej, która dała całkiem niezłe efekty (-5 kg). Mam zamiar zająć się teraz budowaniem masy mięśniowej i zastanawiam się czy rozsądnym posunięciem będzie próba osiągnięcia tego jedynie poprzez modyfikację obecnej diety w zakresie tłuszczy i białka tak, aby wycisnąć po prostu więcej kalorii.
Czy ktoś ma doświadczenie z budowaniem masy mięśniowej na #lowcarb ?
Jaki stosunek makro musiałbym przyjąć?

Stan obecny:
Waga 70 kg
Wzrost 176 cm
kalorie: 2300 kcal
białko: 2.1 g
tłuszcz: 1.6 g
węglowodany: 1.33

Trening 6 dni w tygodniu 3 treningi siłowe i 3 aerobowe (bieganie)

Z góry dzięki za pomoc.
#mikrokoksy #mikrokoksy #dieta #masa #silownia #lowcarb
  • 24
@mrwolf: wolno to idzie raczej, ale jakościowo lepiej. Poza tym to żadnej filozofii nie ma, dodajesz kcal jak waga staje i obwody nie idą i to tyle.

A jakie makro, to już zależy od ciebie, czy chcesz się bawić w ketozy, czyli bardzo niską podaż węglowodanów, czy tylko LC. jak tylko LC, to załóżyłbym sobie 100g WW i kcal dodawał z tłuszczy, obciąłbym też białko jak dojdziesz wyzej z kaloriami. (będziesz
@mrwolf: jak nie masz jakis duzych problemow z lapaniem tluszczu na wysokich weglach to odpusc sobie LC. Insulina to twoj najwiekszy sprzymierzeniec w budowie miesni, ograniczajac wegle automatycznie ograniczasz dzialanie tego hormonu.
A jak zdecydujesz sie na LC to tak jak wyzej kolega podal, ja dodam ze wegle okolotreningowo, lepiej przed treningiem niz po.
@Hank85: Nie neguje tego co piszesz ale czy nie powinno się uwzględniać zwiększonej wrażliwości na insulinę, która towarzyszyć będzie niskiemu spożyciu węgli?
Wydaje mi się, że będzie to miało pozytywny wpływ na budowę masy mięśniowej
@Duzy_Dziki_Zwierz dzięki. W ketozę bawić się nie chcę i wolałbym pozostać przy LC.
Zaskoczyłeś mnie radą na temat obcięcia białka. 2.1 g na kilogram to wystarczająco/za dużo i gdy dodam WW oraz tłuszczu to lepiej zejść z białkiem niżej? Pytam bo zazwyczaj w dietach na masę czytałem o wartościach bliższych 2.5 g, czy nawet 3 g.

@Hank85 no właśnie mam okrutną tendencję do tycia na węglach. Chociaż pewnie delikatne ich zwiększenie w
@MitchBuchannon: dzialanie insuliny wplywa na kinaze mTor, ktora z kolei wplywa na synteze protein. Wiec majac wiecej wyrzutow insuliny automatycznie zwiekszasz potencjal organizmu do budowy masy miesniowej. Pomijam tutaj zdolnosci regeneracyjne, uzupelnianie glikogenu.

Wrazliwosc miesni na insuline, jasne jest wazna, zwlaszcza jesli idzie o budowe czystej masy miesniowej bo ladujemy wiecej energii do miesni niz do komorek tluszczowych, no ale jesli chcemy miec konkretniejsze efekty, to trzeba sie pogodzic z nabraniem
@Duzy_Dziki_Zwierz
@Hank85

Posiedziałem trochę nad tą moją dietą i nijak nie jestem w stanie zachować nawet tej górnej granicy WW diety #lowcarb (150 g) by dobić do koniecznej nadwyżki kalorycznej.
Na chwilę obecną wygląda to tak:
B:155
WW: 200
T: 185
Kcal: 3085 kcal

Czy waszym zdaniem nie rozwalę sobie wątroby czymś takim? Gdzie byście dodali a gdzie ucięli? ( @Duzy_Dziki_Zwierz, wiem że Ty byś z pewnoscią odjął białka, ale na