Wpis z mikrobloga

@kb134099: no ja właśnie też robię wielestawowo, tylko jedno ćwiczenie na wyciągu górnym robię na plecy. Delikatnie pobolewa mnie w kręgosłupie dolnym i trochę strzela, kupiłem sobie pas wzmacniający do ćwiczeń innych niż ćwiczenia na plecy np. przysiadów, wyciskania,uginania bicka, a dziś guwnoburza na głównej, żeby nie używać pasa i beka z typów ,że mają pasy jprdl.
@Tofinen: Bo przysiadami masz własnie między innymi wzmacniać te mięśnie... Jeśli przy przysiadach boli Cię kręgosłup to znaczy, że albo źle wykonujesz to ćwiczenie albo masz jakieś zwyrodnienie, które dyskwalifikuje Cię z wykonywania przysiadów...
@Tofinen: bo pas ma inne przeznaczenie niż zapobieganie "strzykaniu". Przeciwko mikrourazom, przeciążeniom, pobolewaniom jest rozgrzewka i rozsądny trening.

jest dużo ćwiczeń typu core, obczaj na YT filmy Adriana Hoffmana
Dolny odcinek pleców? Sprawdź ćwiczenie "good morning", nawet bez obciążenia
@Prekambr: mięśnie głębokie to mięśnie głębokie. Układ mięśniowy w anatomii jest podzielony na grupy. Np masz mięśnie grzbietu które dzielisz na 2 grupy, m grzbietu powierzchowne i m grzbietu głębokie. Głębokie dzielą się na podgrupy ... itd itp