Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, czy pedagog szkolny ma możliwości (przez rozmowę/sprawdzenie anonimowej ankiety w klasie), co jest ze mną nie tak ? Ostatnio miałem dziwne problemy - płacz bez powodu, dół psychiczny (nic mi się nie chciało, ale mocniej niż zwykle) i kilka razy myśli samobójcze (nie tak żebym rozmyślał, ale jednak gdzieś się pojawiły). + może coś polecić na moje problemy z nauką (lekkie, ale jednak (nie potrafię siąść nad książkami, a kiedyś nie mogłem od nich odejść ))? #psychologia PS kilka razy już pisałem na AMW - ale się zastanawiam, czy pomoże (rodzicom trochę się wstydzę mówić)?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: raczej nie, tutaj psycholog i psychiatra powinni wchodzić w grę. jeżeli masz problemy psychologiczne z nastrojem, to problemy z nauką nie są niczym dziwnym w takiej sytuacji. warto też zbadać się u lekarza pierwszego kontaktu (choć wydaje mi się, że już kiedyś właśnie Tobie to polecałam, ale nie jestem pewna, czy to byłeś Ty). nie wstydź się rodziców, chęć rozwiązania problemu nie jest żadnym problemem do wstydu.
@Jade: gówno prawda, tak się tworzy zły pijar pedagogom. byłam u pedagoga z bardzo poważnymi problemami w gimbazie, nie dość że nie powiedziała moim rodzicom, to skontaktowała mnie z psychologiem, do której nie musiałam iść z rodzicami.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy jakiego masz pedagoga w szkole. Pamiętaj, że to przede wszystkim nauczyciel, a dopiero później psychoterapeuta. Znajomy pedagog często spotyka się z sytuacją "a bo mój kolega to ma taki problem" i on doskonale wie, że ten uczeń mówi o sobie, ale przynajmniej jakoś się otwiera i coś tam mu może poradzić. Możesz wypróbować te technikę jeśli nie jesteś pewny człowieka.
AfrykańskiDewiant: @Jade - mieszkam na wsi, odpada
@SScherzo - Lekarz powiedział, że to normalne w moim wieku (że nic mi się nie chce ostatnio), mamie mówię, że nic mi się nie chce - ,,Mi też wiele rzeczy nie chce". Powiedziałem jej o tym, że płakałem bez powodu, ale o tych myślach już nie.
@Izabela_Wokulska - wydaje mi się że pomoże + nie mam żadnego problemu w rodzinie, podejdę tylko na ,,konsultacje"
MikroblogowyEskimos: @SScherzo - żadnych, mam też problem z wypróżnianiem (więc lenistwo może być powiązane z tym (Mirki pisały, że mogę nie dostarczać elektrolitów swojemu organizmowi i dlatego nic mi się nie chce)), ale badań jeszcze nie mogę zrobić - ok. tydzień/2 temu brałem antybiotyki.... wyprosiłem u rodzicielki badania (nawet żeby zrobiła prywatnie, to zapłacę z moich, tylko żeby mi dała skierowania, czy coś (chciałbym zrobić pełne (krew + kał), ale zapewne
@AnonimoweMirkoWyznania: idź zatem do lekarza, który Ci badania wykona. do prywatnych badań nie trzeba mieć skierowania, ale opiekun prawny obecny być musi, jeśli jesteś niepełnoletni. kał akurat dla mnie jest najmniej sensownym badaniem, skup się na krwi i moczu, taka podstawa. jak lekarz bez badań wnioskuje, że "to normalne", to należy zmienić lekarza, bo płacz bez wyraźnego powodu, zaburzenia nastroju i niemożność funkcjonowania nie są normalne na żadnym etapie rozwoju. nawet