Wpis z mikrobloga

#thriller #scifi #filmnawieczor // Tag autorski: #crystalhills

Dzisiaj coś całkiem innego niż zwykle prezentuje, niemniej jednak bardzo ciekawego:

Time Lapse: FW / IMDb

Troje przyjaciół znajduję w mieszkaniu sąsiada na przeciwko wielką maszynę robiącą zdjęcia. Zdjęcia, które pokazują co wydarzy się dokładnie za 24 godziny. Sąsiad dokumentował to przez dość długi okres, sam jednak jak opisuje w swoim dzienniku - gdy specjalnie zrobi coś innego niż przedstawia kolejne zdjęcie, może zginąć. Tak też się dzieje, martwe ciało odnajduję wyżej wymieniona ekipa, ale postanawiają nie zgłaszać tego, a sprawdzić a do czego zdolna jest maszyna.

Zmienia się przez to ich rytm dnia: nie żyją już normalnie swoim życiem podejmując decyzji jakich normalnie by podejmowali, a starają się odwzorować każde zdjęcie, żeby nie skończyć jak sąsiad. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy do całej akcji dochodzi osoba trzecia, stereotypowy groźny bukmacher, który zaczyna przejmować zdjęcia. Fotografowana trójka nie może zatem odwzorować sytuacji ze zdjęcia. A jak wiadomo z Harrego Pottera - nie wolno bawić się z czasem, bo rzeczy mogą się #!$%@?ć.

Film jest niskobudżetowy i obsada trochę jeszcze nienajlepsza w swoim fachu, ale fabuła i twisty jak najbardziej warte sprawdzenia.

Wybaczcie fani horrorów, nie samym #!$%@? horrorem człowiek żyje 8)
Pobierz
źródło: comment_pvR35WpxTpu6F5aheKUVr6ui1oQYAw0m.jpg
  • 10
@crimsontides: Dzięki za ten film. Srogo #!$%@? ale trzyma w napięciu do samego końca. Nie wiem jak ja teraz usnę ȍ ̪ ő Chyba najbardziej dopracowana wersja "zabawy z czasem" jaką do tej pory widziałem.