Wpis z mikrobloga

Mam problem.
Kupiłem sobie 2 sztuki TP-Link TL-WA7510N, by połączyć dwa domy na jednym podwórku siecią WiFi. Podobno jest to możliwe przez WISP czy łączenie mostowe, ale mam problem z konfiguracja. Aktualnie podłączony jest jeden router od Vodafone, którego zasięg starcza tylko na jeden dom. Działa poprawnie. Następnym krokiem jest podłączenie jednego TP-Linka, podłączyłem go do prądu, i kablem lan do routera Vodafone. Problemem jest niemozliwosc konfiguracji. Wchodzac pod sugerowany adres 192.168.1.254, nie osiągam nic. Z poziomu telefonu, połączenie sie z TP-Linkiem wydaje sie byc niemożliwe. Próbowałem go także podłączyć bezpośrednio do gniazdka omijając router Vodafone, ale bez konfiguracji omija wifi, i nie mam do niej dostępu. Kończą mi sie pomysły co i jak zrobić. Dysponuje tel i komputerem stacjonarnym, na którym kabel lan przeciągnięty z vodafone daje w efekcie internet, jednak jeśli kabel idzie z TP-Linka, to juz nie. Ma ktoś jakieś pomysły? Pozdrawiam!

#informatyka #tplink #sieci #siecikomputerowe #wifi #problem #komputery #router
  • 2
@Cougaro_Cyganskie: Podłącz się stacjonarką do TP-Linka, skonfiguruj go. Potem Podłącz się do drugiej sztuki zostawiając pierwszą w prądzie i skonfiguruj jednocześnie łącząc się nimi. Potem wpinaj się do routera.