Wpis z mikrobloga

Jutro mija dokładnie miesiąc od kiedy postanowiłem przemóc wstyd/lenistwo/użalanie (zwał jak zwał) i zacząłem chodzić na siłownię. Co mnie do tego skłoniło? W połowie września waga pokazała 118 kg. Stan na dziś 109.8. Nie jest to jakiś spektakularny sukces niemniej jednak mnie to motywuje. Tutaj chciałbym podziękować @corpseRott @Karoleer @Polska5Ever za cenne rady co do diety i trochę ogólnych porad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#odchudzanie #silownia
  • 15
  • Odpowiedz
@Flying_Steps: 8 kg w miesiac to bardzo dobry wynik. oczywiscie, poczatki sa najlatwiejsze bo w pierwszej kolejnosci spada woda. z czasem spadac bedzie coraz wolniej ale i bedziesz blizej sensownej sylwetki. zasuwaj!
  • Odpowiedz
@onsok: efekt jojo bierze sie z powrotu do zlych nawykow zywieniowych po redukcji, nie szybkiego zejscia z wagi. sam jestem w stanie w miesiac zredukowac 10-12 kg i utrzymac to dlugi czas, ale nie widze za bardzo sensu czy potrzeby w tym momencie. nie rozumiem tez skad wziales 2,5 miesiaca, OP mowi o miesiacu.
  • Odpowiedz
@Karoleer a 12kg w miesiąc ma sens? Na mirko swego czasu polecano filmik w którym typ opisywał maksymalne tempo utraty tłuszczu. Ogólnie chodziło o to że dziennie z jednego kilograma tłuszczu organizm może wykorzystać ileś tam kalorii. Czyli raz że nie warto lecieć za szybko bo potem palisz też mięśnie a dwa im dłużej się odchudzasz tym wolniej to idzie bo masz coraz mniej tłuszczu.
  • Odpowiedz