Wpis z mikrobloga

@rubytree: mi się dalej zdarza, bo mam aplikację gdzie w specyfikacji jest wymagana kompatybilność (klient ma kilka maszyn gdzie nie mogą zrobić aktualizacji, bo jakiś inny soft jest).

Zawsze zapominam o podwojonym marginesie dla floatów i przezroczystych png-ach :)
  • Odpowiedz
@rubytree: eee, nie ma czego. W czasach przed SASS i devtoolsami to było jakieś mega j-----e, teraz to tylko dodatkowy arkusz z nadpisaniami i czasem sprawdzanie jakimś zewnętrznym inspektorem w stylu MODIv2. Więcej czasu spędzam nad kompatybilnością z mobilnym Safari, bo w tym to zawsze coś, do tego użytkownicy wyjątkowo roszczeniowi.
  • Odpowiedz
@TwigTechnology: w sumie racja, ale słabo mi się robi jak wspomnę sobie tamte czasy, jak jeszcze człowiek się tego uczył i nie znał wszystkich dziwactw IE6 (wtf na wtfie wtfem poganiał), a sposobem debugowania było * {border:1px solid red}
  • Odpowiedz
@rubytree: Dla mnie ważne jest wsparcie zmiennych w CSS, które wprowadzili na początku tego roku. (+ :after :before)
Super sprawa z border-image, Flex-box, selektory i transform-style: preserve-3d (FF już od dawnej wersji 10),
nadal czekam nad wprowadzeniem ciekawego pozycjonowana sticky
Trzeba nadążać za nowościami.
Nie potrafię się obsługiwać jQuery i żadnych bibliotek, wolę pracować na czysto. Mając wprawę i ściągę, to dość szybko idzie praca. Wolę czysty kod JS, i rozumieć jak coś działa. Wtedy pomysły przychodzą, jak coś takiego napisać (tu chciałem udowodnić w zgłaszaniu błędu do Firefox, na czym polega błąd z brakiem przecinania się obiektów).
Aktualizacja przeglądarek do przynajmniej wersji z początku 2016: Chrome, Firefox, Edge.
rukh - @rubytree: Dla mnie ważne jest wsparcie zmiennych w CSS, które wprowadzili na ...

źródło: comment_W0A0RG3jHTesv0A4Xxgvh6dFImeeWHio.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz